سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

تحقق ۹۹٫۹۸ درصدی برنامه تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از تحقق ۹۹٫۹۸ درصدی برنامه تولید نفت خام این شرکت در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

دکتر هرمز قلاوند در گفت و گو با خبرنگار شانا در این باره توضیح داد: از ابتدای سالجاری تاکنون در گستره عملیاتی این شرکت به طور میانگین روزانه حدود ۳ میلیون بشکه نفت خام تولید شد که معادل ۹۹٫۹۸ برنامه تعریف شده از سوی شرکت ملی نفت ایران است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهاد اقتصادی، اظهار داشت: تحقق این برنامه تولید، رویداد کم نظیری است که با تلاش شبانه روزی مجموعه مدیران و کارکنان سخت‌کوش، ولایت مدار و خدمتگزار مناطق نفت خیز جنوب حاصل شده و این میزان تولید نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.

قلاوند با تاکید بر استمرار روند افزایش تولید صیانتی در مناطق نفت خیز جنوب، افزود: براساس برنامه تنظیمی تا پایان سال جاری با نصب و راه‌اندازی تلمبه‌های درون چاهی و حفاری چاه های جدید که مقدمات و ساز و کارهای آن فراهم شده است، به تولیدی فراتر از برنامه تعیین شده دست خواهیم یافت.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در این ارتباط به افزایش تولید نفت از میدان مسجدسلیمان اشاره کرد و افزود: با راه اندازی کامل طرح توسعه این میدان که در مرحله بهره برداری آزمایشی قرار دارد ظرفیت تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب ۲۵ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: تولید از مخازن این شرکت بر اساس اصول صیانت از مخازن صورت می گیرد و این موضوع راهبرد اصلی مناطق نفت خیز جنوب محسوب می شود.

قلاوند، استفاده ازشیوه های جدید حفاری چاه های توسعه ای و تعمیری و بکارگیری تلمبه های درون چاهی و  فن آوری های نوین فرازآوری نفت خام را از جمله راهکارهای مقطعی و تزریق گاز را از برنامه های بلند مدت برای نگهداشت تولید از مخازنی که در نیمه دوم عمر خود قرار دارند برشمرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: یکی از روش های ازدیاد برداشت و تولید صیانتی توسعه طرح های تزریق گاز به میادین نفتی است که در این زمینه طرح هایی در دست اقدام است که با اولویت پیگیری و اجرا خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۲۵۴۲۶ بازدید