سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد:

سهم ۹۵ درصدی خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت گوره به جاسک

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران سهم خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک را بیش از ۹۵ درصدی اعلام کرد و گفت: با ضرباهنگ فعلی، امیدواریم در اسفندماه امسال شاهد بهره‌برداری از خط لوله این طرح باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، رضا دهقان امروز (پنجشنبه، پنجم تیرماه) در آیین آغاز به کار رسمی عملیات احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک که از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس‌جمهوری و وزیر نفت برگزار شد، به ارائه گزارش مختصری از روند پیشرفت کار پرداخت و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، این طرح به نوعی استراتژیک‌ترین کار دولت به شمار می‌رود و به همین دلیل به ویژه طی چندماه اخیر، با راهبری شخص وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران دنبال شده است.

وی پیشرفت فیزیکی طرح را در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۸ درصد عنوان کرد و با اشاره به مجموع پیشرفت ۴۰ درصدی طرح، گفت: انتظار داریم تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک باشیم.

دهقان با بیان اینکه تمام شرکت‌های پیمانکار و مشاور این طرح ایرانی هستند و بخش عمده کالاها نیز به سازندگان داخلی واگذار شده است، به ورق، لوله و پمپ‌های مورد نیاز طرح به عنوان مصادیق بارز واگذاری ساخت تجهیزات به سازندگان داخلی اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد خدمات و تجهیزات این طرح ایرانی است که از حیث برون‌سپاری و استفاده از توان داخلی در بین طرح‌های کلان شرکت ملی نفت ایران بی‌نظیر است.

به گفته وی، در بخش اجرا و ساخت این طرح، ۶ گستره خط لوله، ۵ تلمبه‌خانه، ۳ ایستگاه توپکرانی بین‌راهی و پایانی، ۱۰ پست برق، ۴۰۰ کیلومتر خطوط انتقال نیرو، ۳ گوی شناور، ۴۰ کیلومتر خطوط لوله زیردریایی و ۲۰ مخزن ذخیره‌سازی نفت خام تعریف شده است که بصورت کامل به دست پیمانکاران و مشاوران ایرانی در حال ساخت است.

دهقان گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ دستگاه ماشین‌ آلات سنگین و ۵ هزار نفر نیروی مستقل کاری در سرتاسر گستره کاری این طرح مشغول فعالیت هستند و کارها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دنبال می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۴:۴۲۵۹۴ بازدید