سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

تولید بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت خام در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از تولید ۱۱ میلیون و ۱۳۶ هزار بشکه نفت خام در سه ماه نخست سال ۹۰ در حوزه عملیاتی این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، صفرعلی رئیسی؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان در این باره گفت: این حجم نفت از ۸۰ حلقه چاه فعال در ۱۲ میدان نفتی شامل مسجدسلیمان، پرسیاه، زیلایی، کارون، لالی، نفت سفید، هفتکل، لب سفید، پلنگان، قلعه نار ، کبود و بالارود استحصال شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت بیش از ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در این شرکت تولید شد که یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون فوت مکعب آن برای مصارف عمومی به پالایشگاه گاز مسجدسلیمان تحویل داده شد.

رئیسی با اشاره به تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی در بندر ماهشهر اظهارکرد: در مدت زمان یاد شده، افزون بر ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز به وسیله خط لوله به این بندر انتقال یافت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در زمینه تزریق گاز به مخازن نفتی گفت: در چارچوب صیانت از مخازن از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال ۲ میلیارد و ۶۶۵ میلیون فوت مکعب گاز به مخزن نفتی هفتکل تزریق شده است.

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز تابع شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که قدیمی ترین بخش صنعت نفت کشور محسوب می شود.

گستره فعالیت این شرکت در بخش استخراج نفت و گاز به وسعت ۲۷ هزار کیلومتر مربع در شمال استان خوزستان تمرکز دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۰۳۴۱۷ بازدید