سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN
عبداله احمدی مجری پروژه احداث مخازن ذخيره سازی نفت خام در طرح ملی گوره – جاسك:

بیش از ۹۰ درصد کالاهای مورد نیاز پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی انتقال نفت گوره جاسک در داخل کشور تامین خواهد شد

عبداله احمدی مجری پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی  انتقال نفت  خام گوره – جاسک گفت: بیش از ۹۰ درصد از کالاهای مورد نیازِ پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک از داخل کشور تامین خواهد شد.

تا کنون نزدیک به ۵۰ درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز  سفارش گذاری شده و ما بقی نیز تا دو ماه آینده تعیین تکلیف خواهد شد  همچنین طراحی و اجرای این پروژه نیز ۱۰۰ درصد در داخل کشور انجام می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، احمدی ضمن اشاره به واگذاری این پروژه در قالب B.O.T (ساخت، بهره برداری و واگذاری) به مشارکت سرمایه گذاری امید و پترو امید آسیا اظهار کرد:  پس از واگذاری این پروژه در مهرماه ۹۷  به این مشارکت ایرانی،  طراحی پایه و تحکیم بستر زمین انجام و فعالیت های اجرایی  آن از آذرماه ۹۸ شتاب مضاعف گرفت.

احمدی در ادامه گفت: طبق برنامه زمانبندی دو میلیون بشکه از این مخازن تا پایان سال ۹۹ و مابقی آن تا آبان سال ۱۴۰۰ بهره برداری می گردد.

وی همچنین افزود: علاوه بر احداث مخازن ذخیره سازی نفت، احداث نیروگاه برق به ظرفیت ۱۴ مگا وات تا پایان امسال و کارخانه آب شیرین کن به ظرفیت ۵۵۰ متر مکعب در روز تا انتهای پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

احمدی  به وضعیت اشتغال زایی در این پروژه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ نفر در محل اجرای پروژه مشغول به کار می باشند که تا دو ماه آتی  این میزان به بیش از ۲۰۰۰ نفر افزایش خواهد یافت و برای بیش از ۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی خواهد شد.

احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام با ظرفیت ۳۰ میلیون بشکه در زمینی به مساحت ۴۶۰ هکتار در سواحل مکران؛ بخشی از برنامه ریزی انجام شده  ی این پروژه در آن منطقه است که در حال حاضر فاز اول احداث این مخازن به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در ۶۵ کیلومتری غرب جاسک در دست احداث است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۶:۰۰۷۴۶ بازدید