سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

بازدید سه روزه معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از طرح ملی انتقال نفت گوره جاسک

رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت به همراه جمعی از مدیران نفتی طی ۳ روز از روند اجرایی همه‌ی فعالیتها، در طرح ملی گوره جاسک بازدید به عمل آوردند و در جریان روند پیشرفت طرح قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، رضا دهقان پس از بازدید از این طرح از روند پر شتاب فعالیت های اجرایی در همه بخش های این طرح ملی خبرداد و گفت: در تمامی بخش های این طرح یکهزار کیلومتری که شامل ۵ تلمبه خانه، ‌۲ ایستگاه توپک رانی، ۶ گستره خط لوله، پایانه صادراتی و مخازن ذخیره سازی است، عملیات اجرایی با سرعت خوبی در حال انجام است.

وی به دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا و محدودیت های کاری و کندی کار که  ناشی از دوران اوج شیوع این ویروس بود، اشاره داشت و افزود: از اسفندماه سال گذشته تا ۲۳ فروردین ماه امسال، مطابق با دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت های طرح  محدود و کنترل گردید اما از ۲۳ فروردین ماه و همزمان با اعلام این ستاد مبنی بر شروع مجدد فعالیت های ضروری و کم خطر، پروتکل های بهداشتی ویژه ای برای مبارزه با شیوع این ویروس در شرکت ملی نفت تهیه ودر اختیار کارفرمایان و پیمانکاران قرارداده شد و از آنها خواسته شد تا به منظور حفظ سلامت مردم بومی و نیروی کار دقیقاً مطابق با این دستورالعمل های بهداشتی فعالیت کنند.

دهقان ضمن تشکر از استانداری ها، فرمانداری ها، وزارت راه و پلیس راه و همچنین سایر نهادهای مربوطه که در این مدت در پیشرفت فعالیت های اجرایی طرح همکاری داشتند گفت: بدون همکاری و مساعدت این نهادها و مردم شریف بومی، این طرح ملی و استراتژیک اجرایی نخواهد شد. در عین حال ما تمامی تمهیدات لازم را برای تامین صحت و سلامت مردم به کار می بریم تا فعالیت های طرح با شتاب بیشتری اجرا شود و بتوانیم تا پایان سال از این طرح ملی و استراتژیک بهره برداری نماییم و اولین بشکه های نفت در لوله های این پهنه‌ی ۱۰۰۰ کیلومتری پمپاژ شود و منافع کشور و مردم عزیزمان تامین شود.

تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز پس از برگزاری جلسات با پیمانکاران و بازدید ازآخرین وضعیت پیشرفت طرح اظهار کرد: براساس توافق ها و تدابیر اندیشیده شده در این جلسات مقرر گردید تا پایان آبان ماه کلیه لوله ها به گستره ها منتقل شوند و تا قبل از پایان سال عملیات اجرای گستره ها به پایان برسد.

وی همچنین ادامه داد: در بخش تلمبه خانه ها نیز تدابیر لازم جهت تسریع در فرایند خرید تجهیزات مربوط به تلمبه خانه ها انجام شده است.

دهقانی در پایان به روند اجرایی طرح اشاره داشت و گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و روند پرشتابی که در اجرای فعالیت های طرح در نظر گرفته شده امیدواریم که تا پایان سال ۹۹ از این طرح بهره برداری نماییم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۴:۲۸۱,۲۳۹ بازدید