سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN
قهرماني فرزند شركت متن در مسابقات پر ‌هيجان دريفت

جوان آرام نفتی در خط سرعت

فرصتی یافتیم تا با شهاب پیشانی دار قهرمان مسابقات دریفت کشور که امسال با هیوندای جنسیس کوپه مشکی رنگ به رقابت پرداخته، به گفت و گویی کوتاه بنشینیم.

شهاب می گوید: “از بچگی به ماشین سواری علاقه داشتم، وقتی صبح ها پدرم می خواست مرا به مدرسه برساند، زودتر می رفتم و ماشین را روشن می کردم، بعد که بزرگ تر شدم، همیشه پیگیر اخبار مسابقات اتومبیلرانی بودم.”

این فرزند نفتی، آن زمان فکر نمی کرد روزی در جرگه قهرمانان مسابقات اتومبیل رانی قرار گیرد.

شهاب پیشانی دار فرزند علیرضا پیشانی دار از کارکنان شرکت مهندسی و توسعه نفت، وقتی از ماشین صحبت می کند به همان نسبت لحنش سریع می شود ولی آرامش همچنان در چهره اش هست.

* از خودتان بیشتر بگوئید و بفرمائید به غیر از تمرین اتومبیل رانی مشغول چه کاری هستید؟

متولد ۲۵ آذر سال ۱۳۶۵، دارای مدرک کاردانی عمران از دانشگاه شهید چمران اهواز هستم و حدود ۲ سال است که در یکی از شرکت های پیمانکار نفت مشغول به کار هستم.

*از چه سالی وارد ورزش های موتوری شدید؟

از سال ۸۳ به طور حرفه ای وارد این رشته ورزشی شدم و در همان سال بین ۴۵ شرکت کننده، مقام سوم رقابت ها را کسب کردم، همچنین تا به حال شش بار رتبه اول ،یک بار رتبه دوم و یک بار هم رتبه سوم مسابقات رالی را به دست آوردم.

* آیا در جریان مسابقات دچار استرس هم می شوید ؟

اوایل که تازه شروع کرده بودم بله، ولی در حال حاضر خیر!

* مشوق شما چه کسی بوده و دیگر این که خانواده با فعالیت شما در این رشته پر خطر، مخالفتی نداشته اند؟

پـدرم همیشه حامی و مشوق من بود، مــادرم هم هر وقت، مسـابقه دارم، برای سلامت و موفقیت من نذر و نیاز کرده و آرام می نشیند و مسابقه را تماشا می کند.

*گفته می شود در رقابت اخیر، تبلیغ پروژه توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی-یکی از طرح های شرکت مهندسی و توسعه نفت- را روی خودروی خود درج کرده بودید، چه انگیزه ای از این کار داشتید؟

همانطور که گفتم، من در یکی از شرکت های پیمانکار طرح آزادگان شمالی مشغول به کار هستم و جو بسیار صمیمی با همکاران داریم این کار رو هم برای تشویق همکاران و به نوعی برای تشکر از زحمات مدیران و مسئولان شرکت انجام دادم.

*برای آینده حرفه ای خودتان چه برنامه ای در نظر دارید؟

برنامه ام این است که ورزش حرفه ای را به صورت جدی دنبال کنم. من وقت زیادی برای حضور موفق در این رشته گذاشتم و هدفم شرکت در مسابقات خارج از کشور و به امید خدا کسب مقام بین المللی است.

*بعد از کسب این مقام به چه مرحله ای صعود خواهی کرد؟

۲۲ جولای (۲۷ تیرماه) مسابقات خاورمیانه در لبنان برگزار می شود و امیدوارم به یاری خدا و دعای دوستان و همکاران، ستاره مسابقات شوم تا علاوه بر ارتقای مهارت خودم، بتوانم مقام شایسته ای برای کشورم به ارمغان بیاورم.

*سطح مسابقات دریفت در ایران نسبت به رقابت های جهانی چگونه است؟

این رشته در ایران آن گونه که باید، هنوز جا نیفتاده. رسانه ها هم همکاری شایسته ای برای انعکاس اخبار و معرفی این رقابت ها از خود نشان نمی دهند، البته شاید به خاطر این است که هنوز در مورد این رشته ورزشی فرهنگ سازی لازم صورت نگرفته یا بیم سوء استفاده برخی افراد غیر حرفه ای با اعمال سرعت بالا در خیابان ها، باعث این موضوع شده است،  اگرنه به نظر من تماشاگران و طرفداران این رشته ورزشی، از فوتبال هم بیشترند.

من مطمئنم کسانی هستند که رانندگیشان در سطح خوبی است اما به دلیل عدم حمایت و هزینه های سنگین، نمی توانند در این مسابقات شرکت کنند. من هم با اینکه اول شدم ولی به خاطر اتوماتیک بودن خودروی مورد استفاده ام، نتوانستم همه استعدادم را نشان دهم. باورتان نمی شود، من در اهواز در یک جاده  قدیمی که کیلومترها از شهر فاصله دارد تمرین می کنم.

*… و سخن آخر؟

از پدرم به دلیل اینکه همیشه پشتیبان من بوده تشکر و قدر دانی می کنم، همین طور از دوستانم که خودرو را در اختیارم گذاشتند و همواره به من کمک می کنند، سپاسگزارم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۳۱,۴۷۶ بازدید