سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

بازدید معاون امور عمرانی استانداری و مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از وضعیت آبگیری هورالعظیم

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر عبیات معاون امور عمرانی استانداری و محمدجواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با حضور هیأتی متشکل از نمایندگان شرکت مهندسی و توسعه نفت ، در روز ۱۲ فروردین‌ماه از هورالعظیم بازدید کرد.

بر اساس این گزارش در این بازدید آخرین وضعیت آبگرفتگی تالاب و میزان آسیب وارده به تأسیسات نفتی، جاده های دسترسی به چاه ها و جاده های مواصلاتی از جمله جاده ی میدان نفتی یاران شمالی، جاده شهید همت و جاده اکتشاف مورد بررسی قرار گرفت.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به میزان افزایش تراز آب و تخریب جاده های دسترسی به چاه ها، اظهار داشت: کاهش حداقل ۳۰ سانتیمتر از سطح آب حوضچه های شماره ۳ ،۴ و ۵ جهت حفظ تأسیسات نفتی در حال حاضر  باید در اولویت قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم کاهش سطح آب اضافه نمود این کاهش قطعاً باید با همراهی شرکت مهندسی و توسعه نفت باشد و این شرکت در این فاصله تا شروع فصل بارش آینده  میبایست نسبت به ترمیم و افزایش ارتفاع جاده های خود اقدام کند و محافظت از پدها را برنامه ریزی نماید.

دکتر عبیات با اذعان به کاهش دبی خروجی سد کرخه اعلام نمود: در هفته اول فروردین ماه امسال، میزان خروجی سد کرخه روند افزایشی داشت به نحوی که در روز ششم فروردین به میزان تقریبی ۴۴۲ مترمکعب در ثانیه رسید ولی به علت تفاوت میزان بارش ها فروردین ‌ماه با پیش بینی ها، آب گیری زودهنگام سدهای خوزستان از جمله سد کرخه شروع شده است به همین دلیل کاهش دبی خروجی و تثبیت آن به میزان تقریبی ۲۰۰ متر مکعب تصویب و به سازمان آب و برق نیز ابلاغ گردیده است در نتیجه میزان آب ورودی به تالاب هورالعظیم روند کاهشی خواهد داشت.

در پایان با هماهنگی معاون استاندار و مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست خوزستان، مقرر گردید موضوع باز کردن ۱۱۰ دریچه دایک مرزی به سمت عراق در جلسه شورای تامین استانداری خوزستان مطرح و با حضور استاندار خوزستان در این خصوص تصمیم گیری لازم صورت پذیرفته و مصوبه مربوطه ابلاغ شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۸۸۷۳ بازدید