سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
در راستای مقابله با شيوع ويروس كرونا؛

توزیع بیش از ۷ هزار بسته بهداشتی و آموزشی در طرح ملی و استراتژیک گوره-جاسک زیر نظر شرکت مهندسی و توسعه نفت

به منظورحفظ سلامت و جان مردم در برابر ویروس کرونا،‌ بیش از ۷ هزار بسته بهداشتی و آموزشی میان مردمِ شهرها و روستاهای واقع شده در مسیر فعالیت‌های عملیاتی طرح ” خط لوله انتقال نفت خام گوره- جاسک ” توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت و  با همکاری سایر ارکان این طرح ملی و استراتژیک  توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، توزیع این بسته ها که بنا به دستور تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و در راستای عمل به وظایف مسئولیت اجتماعی این شرکت صورت گرفت، شامل اقلام بهداشتی و آموزشی مانند مواد شوینده، ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش و همچنین شامل بروشورهای آموزشی با موضوع نحوه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بود.

در پهنه ۱۰۰۰ کیلومتری خط لوله انتقال نفت به پایانه جاسک که از منطقه گوره، شهرستان گناوه آغاز و پس از عبور از استانهای بوشهر، فارس  و هرمزگان به پایانه جاسک در سواحل مکران متصل  می شود؛ بنر و ‌پوسترهای آموزشی  در سطح شهرها و روستاهای واقع در این مناطق نصب و روش های مقابله با شیوع این  ویروس از طریق ‌اعزام بهیارها و کارشناسان واحد HSE مستقر در این طرح  به مردم این مناطق آموزش داده شد.

شرکت مهندسی و توسعه نفت که پیش از این نیز پایبندی به تعهدات مسئولیت اجتماعی خود را  با خدمت رسانی به مردم سیل زده استان خوزستان در نوروز سال ۹۸ نشان داده بود؛ این بار نیز به توزیع بسته های آموزشی و بهداشتی اکتفا نکرده  و  دست اندرکاران این طرح ملی به  فرمانداران،‌ بخشداران و دهیارانِ شهرها و روستاهای استان‌های بوشهر،‌ فارس و هرمزگان  اعلام کرده اند که آماده خدمت رسانی به مردم می باشند و استفاده از امکانات موجود در طرح از جمله‌ دسترسی به پزشکان، پرستاران،  بهیاران و ‌آمبولانس های مستقر در این طرح را نیز برای مردم منطقه فراهم آورده اند.

بنابر این گزارش، عملیات اجرایی این طرح ملی علیرغم  اعمال تحریم ها،  نه تنها با شتاب در حال ادامه است؛ بلکه همزمان با  اجرای طرح ، حفاظت از جان و سلامتی مردم در دستور کار قرارداشته و مغفول نمی ماند.

در راستای به حداقل رساندن عبور خط لوله از  اراضی کشاورزی و مراتع دامی در استانهای بوشهر، فارس و هرمزگان ، مسیر خط لوله در زمینهای کوهستانی و صعب العبور اجرا می گردد و از این رو جهت احداث مسیر، تا کنون ۱۶ انفجار کنترل شده صورت پذیرفته و ۷۰ تن مواد ناریه مصرف شده است.

نتیجه این اقدامات جهادی منجر به احداث ۷۰۰ کیلومتر مسیر اختصاصی برای خط لوله در مدت کمتر از ۴ ماه است که نصاب بی نظیری در تاریخ احداث خطوط لوله انتقال می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۷۱,۱۹۰ بازدید