سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN
با حضور زنگنه و کرباسیان انجام شد:

بررسی روند تولید ورق و لوله های مورد نیاز طرح ملی انتقال نفت خام گوره-جاسک

شامگاه امروز در یک‌ کارگروه تخصصی و‌ مشترک میان شرکت ملی نفت ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت فولاد اکسین خوزستان و شرکت لوله سازی اهواز روند ساخت ورق و لوله مورد نیاز طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، وزیر نفت به همراه استاندار خوزستان، مدیرعامل و معاونان شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت متن و جمعی از مدیران ارشد شامگاه امروز (دوشنبه، ۲۸ بهمن ماه) از شرکت فولاد اکسین خوزستان بازدید کرد.

پیش از این بازدید، وزیر نفت در جلسه مشترک با شرکت فولاد مبارکه، شرکت فولاد اکسین خوزستان و لوله سازی اهواز با حضور مدیران ارشد از نزدیک در جریان جزییات تولید تختال، ورق و لوله های مورد نیاز طرح ملی و استراتژیک انتقال نفت خام از گوره به جاسک قرار گرفت و هماهنگی های لازم برای سرعت بخشی به روند اجرای این پروژه انجام شد.

بازدید از آزمایشگاه کنترل کیفیت، خواص مکانیکی متالوگرافی و تست خوردگی H۲S و افتتاح این سه مجموعه آزمایشگاهی پایان بخش برنامه بازدید وزیر نفت از شرکت فولاد اکسین خوزستان بود.

یادآور می شود طرح ملی انتقال نفت خام از گوره به جاسک مشتمل بر بخش‌های مختلفی از جمله ساخت حدود هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، احداث پنج ایستگاه پمپاژ، ساخت مخازن ذخیره‌سازی و ساخت اسکله صادراتی است و با اجرای آن، امکان انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت خام از پایانه نفتی گوره در استان بوشهر به منطقه جاسک در ساحل دریای عمان فراهم می‌شود و جاسک به عنوان دومین پایانه صادراتی نفت خام کشور، اهمیتی راهبردی می‌یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۲۰:۰۰۶۷۳ بازدید