سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

گفتگو با خانم آتوسا علیپور نوجوان هنرمند و موفق فرزند جناب آقای علیپور در واحد مدیریت تدارکات و کالا

سلام لطفا خود را معرفی کنید.

آتوسا علیپور هستم متولد ۱۳۸۲، از شهرستان خرم آباد. در حال حاضر کلاس دوم دبیرستان در رشته تجربی مشغول به تحصیل هستم. پدرم هم اکنون به صورت مامور در واحد مدیریت تدارکات و کالا، شرکت مهندسی و توسعه مشغول به فعالیت می باشد. بخاطر شغل پدرم به شهرهای مختلفی (لرستان،‌ مرکزی و یزد) مهاجرت کردیم و امسال قسمت بر این شد که به تهران بیاییم.

با توجه به اینکه به خاطر شرایط شغلی پدرتان دائما در حال مهاجرت از شهری به شهر دیگری هستید، این موضوع در روحیات شما چه تاثیری دارد؟

در ابتدا بسیار برایم سخت بود که از زادگاه خود مهاجرت کنم. به هر شهری که میرویم با کسانی آشنا شده و به آنها وابسته میشوم و جدایی از آنها برایم دشوار است. ولی با این مسئله کنار آمده ام. البته الان با تمام دوستانی که در شهرهای مختلف با آنها آشنا شده ام هنوز در ارتباطم. مسلماً هیچ کدام از این شهرها زادگاهم نمیشود  ولی هم اکنون که در تهران هستم احساس میکنم که  اینجا شرایط بهتری برای پیشرفت وجود دارد.

لطفا از تواناییهایتان برایمان بگویید؟

در بخش هنری در رشته نقاشی . سال ۱۳۹۵ در مسابقات منطقه ای که در استان مرکزی برگزار شد مقام اول را کسب کردم و به مسابقات استانی راه پیدا کردم. سال ۹۷ نیز در استان یزد نیز در مسابقات منطقه ای شرکت کردم. در بخش ورزشی در رشته های تیراندازی و بسکتبال فعالیت دارم. در مسابقات تیراندازی که در استان مرکزی بین شرکتهای پالایش و پخش برگزار شد ، شرکت کردم و مقام  سوم را کسب کردم. همچنین به نواختن سنتور نیز علاقه دارم  و در اوقات فراغت می نوازم.

از چه زمانی متوجه شدید که به هنر و رشته نقاشی علاقمند هستید؟

حدودا ۱۰ ساله بودم، که خانواده ام در جهت کشف استعداد من تلاش می کردند. در کلاس نقاشی مرا ثبت نام کردند و همانجا بود که متوجه شدند در این رشته استعداد دارم .مدتی به آموزش نقاشی پرداختم ولی الان خودم  تمرین میکنم. طرحی را مد نظر میگیرم و در طی ۲-۳ روز آن را کامل میکنم.

 

با توجه به علاقمندی شما به این رشته، چرا در دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کردید؟

دوست داشتم هر دو اینها را در کنار هم ادامه بدهم. چون تجربی و رشته های آن در دانشگاه را نیز دوست دارم.

آیا از تکنیک خاصی در طراحی های خود استفاده می کنید ؟

در ابتدا طراحی را با پاستل شروع کردم پس از آن به طراحی با مداد علاقمند شدم به خصوص طراحی چهره. البته یک تابلو رنگ روغن نیز دارم.

نقش خانواده شما در رسیدن به جایگاه کنونی چه بوده است؟

آنها نیز با من هم عقیده بودند و تمایل داشتند که در کنار رشته تجربی به این رشته هنری نیز بپردازم. تا جایی که من را به ادامه دادن در این مسیر بسیار تشویق میکنند.

 

برای آینده خود چه هدفی دارید ؟

اولین هدفم این است که در رشته درسی ام (تجربی) به اهداف و جایگاه خوبی برسم. خیلی اهل بلند پروازی نیستم، ترجیح میدهم مسیری را طی کنم که توانایی رسیدن به اهدافم، در وجودم باشد. رشته پزشکی را دوست دارم و امیدوارم بتوانم در آن موفق شوم. نقاشی را نیز تا جایی که به درسم لطمه نزند ادامه خواهم.

اهل فضای مجازی هم هستید؟

بله تا حدودی. سعی میکنم با برنامه ریزی و کنترل شده به سراغش بروم.

آیا خاطره خوبی در ذهن دارید؟

اولین تابلویی که کشیدم، توجه پدر و مادر مرا بسیار به خود جلب کرد و مورد تشویق آنها قرار گرفتم. این حس برایم بسیار لذت بخش بود و در ذهنم ماندگار شد.

از نگاه شما انسان موفق چه کسی است؟

انسان موفق کسی است که برای آینده اش هدف دارد و برای آن میجنگد. تلاش میکند و برنامه ریزی میکند تا در چیزی که انتخاب کرده است بهترین باشد.

به نظر شما خوشبختی چیست؟

خوشبختی یعنی سلامتی و آرامش در کنارخانواده و اینکه احساس کنی به آن چیزی که دوست داری دست یافته ای. و به عبارت دیگر رضایت کلی از زندگی و خشنودی از وضعیت خویشتن . برای انسانها سعادت و خوشبختی هدف بسیار مهمی در زندگی است.

 

در ادامه صحبت مختصری نیز با پدر آتوسا در خصوص آینده کاری و علایق دخترشان داشتیم.

آقای علیپور، شما ترجیح میدهید دخترتان وارد حیطه علمی شود یا هنری؟

در ذات دخترم دیدم که به هنر و نقاشی بسیار علاقمند است. به خاطر مهاجرت های کاری کمی از این مسئله غافل شدیم و نتوانستیم به درستی به آن بپردازیم. احساس میکنم دخترم  میتواند در کنار درسش نقاش قابلی شود و هنر را در کنار درس بدرستی بیاموزد.

حرف آخر…

از شما و روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت سپاسگزارم. احساس میکنم تلاشم در این مسیر دیده میشود و با انگیزه بیشتری آن را ادامه خواهم داد.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۱۱,۱۲۵ بازدید