سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

آیین تحویل اسناد واگذاری آهن آلات اهدائی به سیل زدگان استان خوزستان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت،‌ مراسم تحویل اسناد واگذاری آهن به سیل‌زدگان استان خوزستان صبح امروز (شنبه ۲۱ دی ماه) با حضور مدیران شرکت ملی نفت ایران و مدیران عامل شرکت های تابعه آن، مدیرکل بنیاد مسکن استان خوزستان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان، فرمانداران و نمایندگان فرمانداری های شهرستان های آسیب دیده، نماینده دانشگاه علوم پزشکی اهواز و آبادان در اهواز برگزار شد.

بنابراین گزارش، تعداد ۳۳۳۳ حواله آهن جمعا به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال به مناطق سیل زده اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، دشت آزادگان، شادگان و هویزه جهت بازسازی منازل اختصاص یافته و اهدا گردید.

تعداد ۱۱۰۵ حواله از این حواله ها سهم مشارکت شرکت مهندسی و توسعه نفت در بازسازی منازل سیل زدگان شهرستانهای دشت آزادگان و هویزه بود، که در این مراسم به فرمانداران آن شهرستان ها تحویل گردید.

در این مراسم تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، استان خوزستان را به عنوان یک استان کلیدی و راهبردی کشور دانست و بیان داشت: بخش عمده ای از منابع نفتی ما در این استان واقع شده و تاریخ حماسی ما نیز در این استان رقم خورده است. ملت بزرگ و وفاداری در این استان زندگی می‌کنند که در مقاطع مختلف تعهد و وفاداری شان را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان دادند و طبیعتاً همانطور که در سیاست های وزارت نفت و فرمایشات مقام عالی وزارت نفت نیز مکررا به آن اشاره شده در سختی ها باید کنار این ملت باشیم.

دهقانی به اقدامات شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران در جهت بازسازی مناطق آسیب دیده،‌ جبران خسارت‌های ناشی از سیل و مراقبت و حمایت ازمردم آن منطقه و اموالشان اشاره داشت و ادامه داد: در واقع حضور فعال و مسئولانه مجموعه شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران طی سال گذشته برگرفته از همین توصیه های مقام عالی وزارت است.

وی بر نقش پررنگ و حاکمیتی مجموعه نهادهای دولتی در برقراری اعتماد و ارتباط بهتر میان مردم، خود و شرکت ملی نفت ایران تاکید داشت و افزود: تداوم این تعامل ها موجب تسهیل در روند عملیات اجرایی و تسریع در دستیابی به اهداف شرکت های نفتی نیز می گردد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن اعلام آمادگی بیشتر در حوزه فعالیت های مسئولیت اجتماعی و ایجاد توسعه پایدار،‌ نسبت به شکوفایی بیشتر کشور و نظام ابراز امیدواری کرد.
بابک دارابی، مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کمک رسانی و بهبود فضاهای عمرانی در این مناطق برای شرکت ملی نفت همواره رویکردی مهم بوده است، اظهار کرد: تا کنون ۷۹۴ پروژه با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد ریال از سوی شرکت ملی نفت ایران به دستور مقام عالی وزارت اجرایی شده است که از این میان، ۲۸۷ پروژه با اعتبار ۵۵۳۰ میلیارد ریال تکمیل و در دست بهره برداری بوده و همچنین ۵۰۷ پروژه با اعتبار ۹۶۱۰ میلیارد ریال در دست اقدام و اجرا هستند.

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۶:۳۰۱,۳۲۹ بازدید