سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

توضیح شرکت مهندسی و توسعه نفت در خصوص خبر “تجمع کارکنان لوله سازی ماهشهر” به نقل از خبرگزاری فارس مورخ ۹۸/۰۷/۰۱

با عنایت به انتشار اخباری در برخی رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر “تجمع کارکنان شرکت لوله سازی ماهشهر به دلیل ترخیص نشدن ۱۰ هزار تن ورق ترش” لازم است نکاتی جهت تنویر افکار عمومی و رفع ادعای خلاف واقع طرح شده به اطلاع مردم شریف استان خوزستان بخصوص کارکنان شریف و زحمتکش  شرکت لوله سازی ماهشهر بیان گردد؛

۱- شرکت مهندسی و توسعه نفت با آغاز طرح ملی انتقال نفت به پایانه جاسک، راهبرد خود را بر اساس منویات مقام معظم رهبری، استفاده از حداکثر توان تولید داخلی قرار داده است.

۲-  شرکت مهندسی و توسعه نفت با اتکاء بر توان متخصصان داخلی و با همکاری شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد اکسین خوزستان و لوله سازی اهواز برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت موفق به تولید تختال، ورق عریض و لوله برای سرویس ترش  به صورت کاملا داخلی گردید که این امر حاکی از نهایت اهتمام این شرکت به امر رونق تولید داخل می باشد.

۳- شرکت مهندسی و توسعه نفت با وجود سوابق قبلی شرکت لوله سازی ماهشهر، با توجه به سیاست استفاده از توان همه شرکت های لوله ساز داخلی در راستای رونق تولید پس از اخذ مجوز های قانونی، در سال ۹۶ تامین ۳۵ درصد از لوله مورد نیاز این طرح(حدود۱۳۰ هزار تن ورق) به شرکت لوله سازی ماهشهر واگذار نموده است که این موضوع نیز حکایت از حسن نیت و مساعدت در راستای رونق شرکت یاد شده و حمایت از کارکنان شریف آن می باشد.

۴- طرح ادعای فاقد مصداق مدیر فنی شرکت لوله سازی ماهشهر در حالی است که شرکت یاد شده بدون توجه به فرآیند استاندارد، رویه بازرسی فنی و مشخصات لوله، اقدام به خرید ورق از خارج از کشور نمود، که بنا به اظهار خود، توانایی ترخیص آن را نداشته و صحت و سقم مشخصات فنی و استاندارد های لازم تا این لحظه محرز نشده است. لذا با عنایت به اهمیت استراتژیک طرح ملی انتقال نفت به پایانه جاسک، شرکت مهندسی و توسعه نفت صرفا بر اساس موازین قانونی و قراردادی با لحاظ استاندارد فنی تصمیم مقتضی را خواهد گرفت.

۵- متاسفانه مسئولان شرکت لوله سازی ماهشهر به رغم حمایت‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت به جای پاسخ مثبت به این حسن اعتماد در یک اقدام غیر حرفه ای به جای عمل به تعهدات قراردادی و تامین ورق، اظهاراتی ناموجه غیر قراردادی نموده که شایسته است مطابق روشهای فنی و قراردادی و ایجاد امید به منظور اطمینان خاطر و امنیت شغلی کارگران شریف شرکت لوله‌سازی به تکالیف فنی و حرفه‌ای خود عمل نمایند.

 

خاطر نشان می سازد، شرکت مهندسی و توسعه نفت در راستای رونق تولید و اتمام این طرح ملی و استراتژیک از تامین ورق و لوله بامشخصات و استانداردهای مورد نیاز مطابق با قوانین و مقررات توسط تمامی شرکت ها و کارخانه های داخلی از جمله لوله سازی ماهشهر،  استقبال نموده و با جدیت تمام پیگیری می نماید.

 

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۵:۵۴۱,۰۹۳ بازدید