سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

حضور مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، در جلسه‌ی هماهنگی بازسازی و جبران خسارات سیل زدگان استان خوزستان

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در جلسه‌ی هماهنگی که روز سه‌شنبه (۱۲ شهریورماه) با حضور فرمانداران،‌ بخشداران،‌ مقامات استانداری خوزستان و مدیران نفتی، در خصوص موضوع بازسازی و جبران خسارات سیل به شهرها و روستاهای این استان برگزار شد،‌ حضور پیدا کرد.

دهقانی ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، امام حسین(ع) بیان داشت: این جلسه به بررسی اقدامات و همکاری‌های صورت گرفته توسط مجموعه شرکت‌های تابعه وزارت نفت در جریان بحران سیل اخیر استان خوزستان و همچنین بازسازی‌های انجام شده بعد از وقوع این سیل برگزار شده است.

دکتر تورج دهقانی افزود: استان خوزستان با توجه به پیشینه تاریخی ماندگار خصوصا در زمان  دفاع مقدس و با توجه به وجود حجم ذخایر نفت و گاز، نقش پررنگی در توسعه زیرساخت‌های اقتصادی دارد و همواره در مرکز توجه برنامه‌های ملی و کشوری بوده است.

وی با بیان اینکه استان خوزستان از منظر امنیتی و مرزی از رتبه‌ی بسیار بالایی برخوردار است، گفت: حفظ این امنیت در راستای منافع ملی بعنوان یک بخش مهم، مستلزم ایجاد هماهنگی و همگرایی بین دستگاههای اجرایی کشور می‌باشد.

دهقانی در ادامه گفت: وزارت نفت و شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران در این شرایط حساس بخش اعظمی از وظایف خود را در حوزه‌ی مسئولیت اجتماعی و مدیریت عمران مناطق نفت خیز متمرکز می‌کنند تا بتوانند عملکرد مطلوبی در زمان وقوع بحران داشته باشند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن تاکید بر اهمیت موقعیت استراتژی منطقه‌ی غرب کارون و با توجه به مشترک بودن اغلب میادین نفتی در این حوزه گفت: حدود ۷۰ میلیارد بشکه ذخیره نفت درجا در این منطقه وجود دارد که با برداشت بطور متوسط، سالانه بالغ بر ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار درآمد زدایی برای کشور فراهم خواهد شد.

وی برداشت از میادین مشترک نفتی در حوزه غرب کارون را یک نوع “جبهه جنگ اقتصادی” خواند و گفت: “حق نداریم تولید از میادین مشترک غرب کارون را متوقف یا مختل نماییم به همین دلیل تلاش کنیم تا با هم افزایی هر دو مقوله، مهار سیل و حفظ تولید را همزمان پیش ببریم.”

دهقانی به حضور مستمرکارکنان شرکت مهندسی و توسعه نفت و اقدامات این شرکت در مهار سیل استان خوزستان اشاره داشت و تاکید کرد که به شرکت مهندسی و توسعه نفت وارد شد،‌ این شرکت هیچ وقت مانع ورود آب به هورالعظیم نبوده است و حفظ اکوسیستم تالاب از رسالت های این شرکت می باشد.

در پایان این جلسه، مدیران کل ادارات نوسازی مدارس، ‌بنیاد مسکن،‌ دانشگاه جندی شاپور اهواز و آبادان و همچنین تعدادی از فرمانداران استان خوزستان در خصوص بازسازی و جبران خسارات سیل اظهار نظر و گفتگو کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۶:۴۹۲۸۵ بازدید