- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

تاکید بر اجرای به‌موقع طرح انتقال نفت گوره – جاسک

http://pedec.ir/file_upload/takid-bar-ejrae-GurrehJask.mp3 [1]

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت بر اجرای به‌موقع طرح انتقال نفت گوره – جاسک تاکید کرد و گفت: با توجه به سیاست‌های کشور، اجرای این طرح ملی در زمان‌بندی مقرر بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار اعزامی شرکت مهندسی و توسعه نفت به استان خوزستان، تورج دهقانی امروز (چهارشنبه، ۲۳ مردادماه) در نشستی با حضور مدیران شرکت فولاد اکسین افزود: اجرای به‌موقع طرح، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و با توجه به تاکید سیاست‌های کشور بر اولویت داشتن این طرح، اجرای به‌موقع آن سرلوحه کار نفت قرار دارد.

[2]

وی گفت: فعالیت ها و اقدامات به نحوی برنامه ریزی شده است که بخش های اصلی این طرح ملی تا سال ۹۹ عملیاتی گردد.

دهقانی ارزش سرمایه‌گذاری این طرح را حدود ۲ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: تامین اسلب، ورق و لوله از داخل کشور، از خروج حدود ۲۰۰ میلیون یورو ارز جلوگیری می کند.

[3]

بنابراین گزارش، امکان انتقال روزانه یک میلیون بشکه انواع نفت خام سبک و سنگین میادین جنوب غرب به سواحل جنوب شرقی، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌ کردن آن، ‌امکان تأمین خوراک پالایشگاهی برنامه‌ریزی‌شده است.  ‌فراهم‌سازی زمینه برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های صنایع پایین‌دستی و توسعه پایدار مناطق سواحل مکران، از جمله اهداف اجرای طرح انتقال نفت خام گوره – جاسک است.

[4] [5] [6] [7]