سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ EN
حجت نوروزی، سرپرست طرح توسعه ميدان نفتی يادآوران:

طرح توسعه میدان نفتی یادآوران، اولین طرحی که از طریق نیروگاه غرب کارون برقدار می شود

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، حجت نوروزی سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یادآوران گفت: طرح توسعه میدان نفتی یادآوران اولین طرحی است که به وسیله نیروگاه غرب کارون برقدار می‌شود.

بنابراین گزارش،‌ برق مصرفی طرح توسعه میدان نفتی یادآوران ۱۷مگاوات می باشد که این حجم برق از طریق ۵ ژنراتور گازی تامین می شود. ۳ ژنراتور از این ۵ ژنراتور در سرویس بوده و ۲ ژنراتور دیگر به صورت آماده باش در کنار آنها قرار دارند. در حال حاضر این ژنراتورها به تعمیرات اساسی نیاز داشته و پس از تعمیرات ۳ تا ۶ ماهه قابلیت این را دارند تا مجدداً در مدار تولید قرار بگیرند.

نوروزی با تأکید بر مشترک بودن میدان نفتی یادآوران با کشور عراق اظهار کرد: به منظور برون رفت از چالش افت تولید ناشی از کمبود برق مستمر و همچنین برای اینکه در استحصال نفت دچار وقفه نگردیم،‌ تامین برق این طرح از طریق نیروگاه غرب کارون در دستور کار طرح توسعه میدان نفتی یادآوران قرار گرفت و اکنون اجرای این  عملیات در دست اقدام است.

وی در ادامه گفت: اتصال به نیروگاه غرب کارون از الزامات تولید در طرح توسعه میدان نفتی یادآوران است که پس از بررسی ها و هماهنگی های لازم  با نیروگاه غرب کارون،‌ تأمین تجهیزات مورد نیاز این عملیات در حال آماده سازی می باشد و حفر کانالهای کابل کشی این هفته آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است که میدان نفتی یادآوران در ۱۰کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز، شمال خرمشهر و در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه و از میادین مشترک با کشور عراق می باشد. منطقه نفتی غرب کارون با دارا بودن میادین غنی نفت و گاز به عنوان قطب نفتی ایران زمین در حاشیه غربی رودخانه کارون قرار دارد. میدان بزرگ نفتی یادآوران مشتمل بر ۲ میدان کوشک و حسینیه می باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۸۹۹۸ بازدید