سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
با حضور مديرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت برگزار شد؛

سیزدهمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، سیزدهمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی صبح روز گذشته (سه شنبه ۱۱ تیرماه) با حضور دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن، مدیران و مجریان مربوطه و همچنین اعضای این کارگروه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه با توجه به تعهدات شرکت متن تحت عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی گزارشی از وضعیت تولید طرحهای غرب کارون ارائه گردید.

از دیگر موضوعات مطرح شده روز گذشته گزارش اقدامات و دستاورهای شرکت مهندسی و توسعه نفت با رویکرد اقتصاد مقاومتی و اقدام عملی رونق تولید کالاهای ساخت داخل در طرحهای مسجد سلیمان، آزادگان، کیش و یاران جنوبی ارائه شد.

دکتر تورج دهقانی مدیرعامل و رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن تأکید بر استفاده از کالاهای ساخت داخل در طرحها و پروژه‌های شرکت، اولین گام جهت اقدام عملی و مؤثر در حوزه رونق تولید کالاهای ساخت داخل را شناخت کامل و کافی نیازمندیهای کالایی پروژه‌های فعال  و همچنین تهیه بانک اطلاعاتی جامع تولیدکنندگان و سازندگان داخلی دانست.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت رونق کسب و کار تولیدکنندگان و سازندگان داخلی در شرایط کنونی ناشی از تحریم های ظالمانه، گنجاندن اولویت استفاده از ظرفیت ساخت داخل در قراردادها به استناد قوانین بالادست را الزام آور بیان داشت.

لازم به ذکر است همکاری مستمر شرکت مهندسی و توسعه نفت با دانشگاهها از دیگر موارد مهم و ضروری یادشده در جلسه مذکور بود و در این جلسه گزارشی از کالاهای بومی سازی شده در حوزه بالادستی صنعت نفت و دستاوردهای دانشگاه صنعتی شریف در این حوزه ارائه گردید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۴:۵۴۱,۱۰۶ بازدید