سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN
محمد رهبر، سرپرست حراست و مشاور مديرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت:

همدلی، حضور مؤثر و کارگشا در زمان وقوع بحران، از اولویت‌ها و ارکان اصلی حراست شرکت متن می باشد

محمد رهبر سرپرست حراست و مشاور مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، حضور مؤثر و کارگشا، همراه با همدلی در زمان وقوع بحران را از ارکان اساسی و اولویت‌های حراست شرکت متن برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، سرپرست حراست شرکت متن در این خصوص بیان داشت: با توجه به ساختار سازمانی و شرح وظایف ابلاغی، واحد حراست شرکت مهندسی و توسعه نفت بعنوان عضو اصلی کمیته‌ی مدیریت بحران در این شرکت معرفی شده است.

وی در این‌باره می‌گوید: در زمان وقوع سیل اخیر استان خوزستان در فروردین ماه سال جاری، این همدلی کاملاً مشهود و ملموس بوده است و  شرکت مهندسی و توسعه نفت توانست با توجه به گستردگی حجم بحران بوجود آمده، با محوریت استانداری خوزستان نقش بسیار پررنگی را در این خصوص ایفا کند.

رهبر گفت: شرکت مهندسی و توسعه نفت با همراهی شرکت‌های نفتی دیگر ازجمله؛ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی حفاری، شرکت نفت و گاز اروندان، شرکت ملی گاز ایران، شرکت خطوط لوله و مخابرات و دیگر شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت و همچنین همکاری و هماهنگی با اداره اطلاعات شهرستان هویزه توانست با سربلندی تمام، از بحران بوجود آمده گذر کند.

وی افزود: با توجه به حجم بسیار بالای ورودی آب در زمان وقوع سیل، خصوصاً در منطقه عملیاتی غرب کارون  که شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان معین شهرستانهای هویزه و شهر رفیع انتخاب گردید، توانست به بهترین نحو و با همراهی، همکاری و همدلی واحدهای معاونت پشتیبانی منطقه‌ای مدیرعامل، واحد(HSE)، اعضای کمیته‌ی مدیریت بحران، مجریان شرکت مهندسی و توسعه نفت و همچنین با کمک رسانی‌ بی‌دریغ پیمانکاران طرح‌های توسعه‌ای غرب کارون و طرح توسعه میدان نفتی آذر در شهرستان مهران با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، بحران بوجود آمده را مدیریت نمایند.

محمد رهبر بیان داشت: کلیه نیروهای حراست این شرکت در ستاد و طرح‌های توسعه‌ای غرب کارون در زمان مدیریت بحران سیل، در موقعیت آماده‌باش کامل قرار داشته‌اند و بدون فوت وقت گزارشهایی در این خصوص و بصورت مداوم به مراجع ذیصلاح ارائه کرده اند.

محمد رهبر، شرکت در جلسات کمیته‌ی مدیریت بحران منطقه، ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات کاربردی و تخصصی در این جلسات، حضور درجلساتی که با ارگانهای نظامی و امنیتی در خصوص آخرین وضعیت مهار سیلاب برگزار شده است، همراهی و پشتیبانی تیم‌های حراست با مسئولین استانی و مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و همچنین بازدید تیم خبرنگاران از منطقه هورالعظیم و شهرستان رفیع، انجام گشت زنی کارکنان حراست منطقه به طور مداوم و منظم در میادین توسعه غرب کارون بمنظور رصد بروز خطرهای احتمالی سیلاب‌ و نیز اقداماتی نظیر تهیه و توزیع مواد غذایی و  بهداشتی را از دیگر فعالیت های صورت گرفته شرکت مهندسی و توسعه نفت دانست.

وی همچنین، از دیگر اقدامات انجام شده در جریان سیل اخیر استان خوزستان به پاکسازی میادین آلوده به مین و مهمات عمل نشده از بقایای جنگ تحمیلی که با همکاری قرارگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفت اشاره نمود.

محمد رهبر سرپرست حراست شرکت مهندسی و توسعه نفت، کشف پیکر پاک ۴ شهید دفاع مقدس در حوزه عملیاتی شرکت مهندسی و توسعه نفت (نقطه‌ی صفر مرزی ایران و عراق) را از برکات وقوع سیل اخیر خوزستان دانست و گفت: پیکر پاک این شهدا با نظارت حراست شرکت مهندسی و توسعه نفت و هماهنگی گروه تفحص استان خوزستان شناسایی شدند. لازم به ذکر است که پیکر پاک ۲ تن از این شهیدان دارای پلاک بوده و ۲ پیکر دیگر نیز برای انجام مراحل قانونی و شناسایی به گروه تفحص استان خوزستان تحویل داده شده است.

در پایان محمد رهبر، از مدیرعامل محترم شرکت مهندسی و توسعه نفت، معاونین، مدیران و رؤسای ستادی این شرکت و همچنین، کلیه عزیزانی که در طول این مدت، ضمن حضور در منطقه عملیاتی و ستاد شرکت متن از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننموده‌اند و از طرح‌ها و پیشنهادات این واحد حمایت کرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۳۱,۱۳۷ بازدید