سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN
سيد سعيد زعيمی تكليمی، مجری طرح توسعه ميدان نفتی منصوری:

تولید تجمعی واحد بهره برداری جدید منصوری (آسماری) از مرز۸۰ میلیون بشکه گذشت

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، طرح توسعه میدان نفتی منصوری (آسماری) در فاز ۱ توسعه با هدف افزایش ظرفیت تولید تا سقف ۱۰۰هزار بشکه در روز، تا کنون به تولید تجمعی بیش از ۸۰ میلیون بشکه رسیده است.

بنابراین گزارش، سید سعید زعیمی تکلیمی مجری طرح منصوری بیان داشت: این طرح شامل پروژه ­های لرزه نگاری ۲ بعدی و ۳ بعدی، مطالعات جامع و جانبی میدان، حفاری یک حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل ۱۲ حلقه چاه تولیدی و همچنین توسعه واحد بهره ­برداری موجود، احداث واحد بهره­ برداری و نمکزدایی جدید و احداث خط لوله انتقال نفت خام می‌باشد که نفت تولیدی با استفاده از خط لوله۲۰ اینچ به طول ۳۵ کیلومتر به واحد بهره ­برداری اهواز ارسال می­گردد.

وی افزود: تمامی پروژه­ های این طرح به طور کامل تکمیل و به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تحویل گردیده ­است.

لازم به ذکر است، واحد بهره­ برداری و نمکزدایی جدید طرح منصوری در قالب پروژه شماره ۶ از طرح توسعه میدان نفتی منصوری در آبان ماه سال ۱۳۹۴ به دستور وزیر محترم نفت راه اندازی گردید و پس از انجام تست­ های لازم و رفع نواقص از تاریخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ تاکنون به طور مداوم  با ظرفیت ۷۵ هزار بشکه در روز در مدار تولید بوده ­است.

مجری طرح منصوری گفت: تولید تجمعی واحد بهره­ برداری و نمکزدایی طرح منصوری از ابتدای راه­ اندازی این طرح تا کنون بالغ بر ۸۲ میلیون بشکه نفت می­ باشد که سهم  مهمی در افزایش تولید نفت کشور در دوره پسابرجام بر عهده داشته­ است.

زعیمی بیان داشت: طرح توسعه منصوری در کوتاه ترین زمان ممکن، با هدف افزایش تولید در بخش بالادستی نفت توانسته است کمترین هزینه تمام شده برای ساخت و راه­ اندازی واحد بهره­ برداری و نمکزدایی ۷۵ هزار بشکه‌ای در روز را در کارنامه خود ثبت کند.

سید سعید زعیمی در پایان گفت: برنامه جامع توسعه مخازن بنگستان (ایلام و سروک) میدان نفتی منصوری، در شورای عالی مخازن به تصویب رسیده‌است و در قالب قرارداد (IPC) با شرکتهای ایرانی و خارجی در مرحله مذاکره و نهایی­ سازی می­ باشد که در مرحله اول توسعه۱۴۰ هزار بشکه در روز و در مرحله دوم ۲۵۰ هزار بشکه در روز برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵۹۰۲ بازدید