سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

بازدید معاونان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر رضا دهقان معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و مهندس فرخ علیخانی معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید به همراه تعدادی از مدیران شرکت مهندسی و توسعه نفت روز سه شنبه ( ۳۱ اردیبهشت ماه) از پروژه احداث مخازن استراتژیک ذخیره سازی نفت خام گوره و امیدیه بازدید بعمل آوردند.

مرجان محمدی سرپرست طرح احداث مخازن استراتژیک در جریان این بازدید بیان نمود: مخازن نفتی گوره و امیدیه از نوع بتنی با ظرفیت مجموعاً ۵ میلیون بشکه نفت خام شامل ۲ مخزن ۱ میلیون بشکه‌ای و ۶ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای در دو سایت گوره و امیدیه می‌باشد که خوشبختانه اغلب فعالیت ها به انجام رسیده است. این مخازن ضد زلزله و سیل بوده و کاملاً در زمین مدفون می‌باشند و در مقایسه با عمر مفید ۲۵ ساله‌ی مخازن فلزی، حدود ۵۰ سال عمر دارند و نیاز به سرویس‌های دوره‌ای در این مخازن کمتر می‌باشد.

در ادامه دکتر رضا دهقان و هیأت همراه پس از بازدید از مخازن استراتژیک گوره، تلمبه خانه های گوره و ممزوج ، از مخازن استراتژیک نفت امیدیه ، پمپ خانه ، منیفولد ورودی و خروجی، پمپهای آتشنشانی نیز بازدید به عمل آوردند.

در پایان فرخ علیخانی بر لزوم تسریع بهره برداری هرچه سریعتر از این مخازن تأکید نمود. دکتر رضا دهقان نیز ابراز امیدواری نمود با تلاش مضاعف و پیگیری مستمر مجری طرح به عنوان نوک پیکان مجموعه وزارت نفت و سایر مدیران، با توجه به موانع و مشکلات موجود، این طرح استراتژیک در زودترین زمان به بهره برداری برسد و برخی از تنگناهای اقتصادی در کشور مرتفع گردد.

یادآور می شود مخازن استراتژیک گوره در ۴۰ کیلومتری شمال بندر گناوه در استان بوشهر و مخازن استراتژیک امیدیه در ۱۴ کیلومتری غرب شهرستان امیدیه در استان خوزستان واقع شده‌اند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۴:۰۰۱,۱۸۰ بازدید