سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN
مشاور اجتماعی مديرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت:

با موافقت وزیر نفت ۱۶ روستای همجوار طرح‌های شرکت مهندسی وتوسعه نفت، گاز رسانی خواهند شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، با موافقت وزیر محترم نفت و پیگیریهای مشاور اجتماعی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، ۱۶ روستای همجوار طرح‌های این شرکت به زودی گاز رسانی خواهند شد.

بنابراین گزارش، شهرام فرضی مشاور اجتماعی شرکت مهندسی و توسعه نفت در این‌باره می‌گوید: از جمله ابعاد مختلف مسئولیت اجتماعی شرکت، کاهش تعارضات اجتماعی و مدیریت آن می باشد. همچنین توجه موثر به شناسایی نیازهای واقعی و اهتمام در برآورده سازی درخواست‌های اصلی ساکنان محلی، موجب همراهی این ذینفعان با اهداف توسعه ‌ای شرکت متن خواهد بود.

به جریان انداختن و تسریع  در امر گازرسانی روستاهای منطقه عملیاتی غرب کارون، از جمله اقداماتی است که پیش‌بینی می‌شود سهم به سزایی در افزایش تعاملات بدنه اصلی مردم و شرکت متن به مثابه نماینده شرکت ملی نفت، ایفا نماید.

وی ازجمله محدودیت‌های موجود در امر گاز رسانی به روستاهای منطقه‌غرب کارون را پراکندگی روستاها از یکدیگر دانست و گفت: اگر تاکنون نیز اقدامی در این خصوص انجام نشده است، بدلیل جمعیت کم بعضی از روستاها و پراکندگی آنها از یکدیگر بوده است.

مشاور اجتماعی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت افزود: برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده و هماهنگی‌های انجام شده با مشاور اجتماعی وزیر نفت و همچنین مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح‌های بیع‌ متقابلِ گازرسانی از میان حدود ۷۵ روستا که در منطقه‌ی ‌طرح‌های عملیاتی غرب کارون وجود دارند،  ۱۶ روستا در اولویت گاز رسانی قرار گرفته‌اند که اجرای این پروژه در ۲ فاز مجزا پیش بینی شده است.

شهرام فرضی در خصوص انجام فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی (CSR) در شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: با توجه به این نکته که در قراردادهای (IPC) انجام اینگونه فعالیت‌ها تعریف شده است، در طرح هایی همچون سپهر و جفیر و آبان و پایدار غرب نیز این امکان برای شرکت مهندسی و توسعه نفت پیش بینی شده است که بتوانیم بصورت شفاف وارد میدان شده و پروژه‌های مسئولیت اجتماعی را با حضور تمامی ذینفعان آن به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانیم.

مشاور اجتماعی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ابراز امیدواری کرد، در طرح هایی همانند احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسک و پایانه مربوطه(مکران)، زیرساخت‌هایی در حوزه انجام پروژه‌های مسئولیت اجتماعی نیز در حال برنامه ریزی می باشد. همچنین، این تدبیر اندیشیده شده است که در این راستا از ظرفیت‌های نیروهای بومی در دانشگاه‌های همجوار طرح‌های آبان و پایدار غرب برای بحث مطالعاتی این میادین استفاده شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۵:۰۴۸۴۶ بازدید