سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN
مدیرعامل شرکت متن خبر داد:

کاهش محدود تولید نفت غرب کارون با هدف حفظ الزامات زیست محیطی

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به آبگیری حداکثری هورالعظیم گفت: تاکنون با هیچ مشکل فنی در فرآیند تولید نفت در غرب کارون مواجه نشده‌ایم و صرفا با هدف حفظ الزامات زیست محیطی و رعایت اصول ایمنی، تعدادی از چاه‌ها بسته شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی امروز (چهارشنبه،۲۸ فروردین‌ماه) در جریان بازدید گروهی خبرنگاران از تاسیسات نفتی مستقر در هورالعظیم، با بیان این مطلب افزود: در هیچ دوره‌ای، شاخص‌های عملکردی کار در غرب کارون مانند امروز نبوده است. ما امروز به رغم آنکه با آبگیری حداکثری هور مواجهیم، ظرفیت تولید حداکثری را نیز در اختیار داریم و در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز حضور گسترده و همه جانبه‌ای در منطقه داریم.

دکتر دهقانی یادآور شد: مواجهه با هور پرآب برای شرکت متن، رویداد تازه‌ای نیست و همانطور که پیش از این نیز اعلام شده بود، هورالعظیم حدود دو سال است که پرآب است، اما میزان ورودی آب در مقطع کنونی افزایش داشته است. به عبارت دیگر، تنها حجم ورودی آب در برهه‌های مختلف تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه تمام تاسیسات نفتی واقع در هورالعظیم در آب محصور شده است، ادامه داد: بنابراین اگر به گفته برخی، حوضچه‌ای از هور هنوز خالی است، ما طبیعتا باید از انتقال آب به آن بخش استقبال کنیم، زیرا از فشار آب بر تاسیسات می‌کاهد. بنابراین دلیلی ندارد که از آبگیری بیشتر هورالعظیم ممانعت به عمل آید.

وی تاکید کرد: تقویت و اصلاح زیرساخت‌ها به منظور پیشبرد عملیات تولید و توسعه در هورالعظیم پرآب به صورت درازمدت از اولویت‌های ماست که قطعا در دستور کار قرار می‌گیرد. بر اساس برآوردهای اولیه، هزینه لازم برای چنین اقداماتی بیش از ٨٠٠ میلیارد تومان خواهد بود.

دکتر دهقانی درباره طرح‌های توسعه‌ای این شرکت هم به ادامه مذاکرات با چینی‌ها برای توسعه فاز دوم میدان‌های آزادگان شمالی و یادآوران اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار کرد: هیچگونه نشتی یا آلودگی نفتی در هورالعظیم نداشته‌ایم و تاسیسات به‌صورت شبانه‌روزی و مستمر پایش می‌شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۳:۵۶۷۹۸ بازدید