سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

اوضاع در شهر رُفَیع و منطقه نفتی غرب کارون کاملاً تحت کنترل است/ سیل هیچ آسیبی به تولید نفت نزده است

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت عبدالله طواف معاون پشتیبانی منطقه‌ای شرکت مهندسی و توسعه نفت در تشریح وضعیت منطقه عملیاتی شهر رُفَیع و منطقه نفتی غرب کارون گفت: سیل به مناطق نفت‌خیز جنوب وارد شده. تمامی دستگاه‌‌ها شامل، شرکت‌های نفتی، شهرداری، وزارت نیرو، سپاه دوشادوش یکدیگر و با حداکثر نیرو، امکانات و تجهیزات در صحنه حاضر هستند. مردم شهر رُفَیع علی‌رغم هشدار‌ها منطقه را ترک نکرده‌اند والبته پا به‌ پای نیروی‌های امدادی مشغول فعالیت هستند.

طواف همچنین بیان داشت: امدادرسانی به سیل زدگان، هدایت سیل به تالاب هور، حفاظت از چاه‌ها و تاسیسات نفتی، حفظ ونگهداری آب شیرین در منطقه رُفَیع هم‌اکنون با جدیت در حال انجام  است.

وی گفت: حدود نقطه عملیاتی در منطقه آزادگان دچار سیل شده که با تمهیدات اندیشیده شده و تلاش جهادی هیچ آسیبی تا الان  متوجه این مناطق نشده است . دو چاه در منطقه یادآوران دچار آب‌گرفتگی شده بود که به همت نیروهای نفتی مشکل این دو چاه رفع شد. خوشبختانه هیچ آسیبی به تولید نفت در این مناطق وارد نشده است.

معاون پشتیبانی منطقه ای شرکت متن همچنین اذعان داشت:  پس از دستور وزیر نفت در خصوص ضرورت همراهی صنعت نفت با دستگاه‌ها و بسیج امکانات برای مقابله با سیل و امدادرسانی به سیل‌زدگان در مناطق عملیاتی، شرکت مهندسی و توسعه نفت با تمام توان وارد کار شد و دوشادوش سایر دستگاه‌ها همچون نیروهای شهرداری، وزارت نیرو و سپاه مشغول امدادرسانی و کنترل سیل در مناطق عملیاتی همچون رُفَیع است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۲۳:۱۶۷۹۰ بازدید