سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN
با مديريت و پشتيبانی شركت مهندسی و توسعه نفت

امداد رسانی به سیل زدگان شهر رفیع انجام شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، عبدالله طواف معاون پشتیبانی منطقه‌ای مدیرعامل شرکت متن، در پی حادثه‌ی شکسته شدن سیل بند در شهر رفیع و جاری شدن سیل در این منطقه گفت: شرکت مهندسی و توسعه نفت از ابتدای وقوع این حادثه ( ۷ بهمن ماه) طی جلسه‌ای با کمیته‌ی مدیریت بحران که در استانداری خوزستان برگزار گردید در جریان حوادث ناشی از جاری شدن سیل در این منطقه قرار گرفت و از تمامی امکانات موجود در طرح‌های شرکت متن  در منطقه غرب کارون برای مهار کردن این بحران استفاده نمود.

وی افزود: پراکندگی وقایع در منطقه، نزدیکی آن به شهر و همچنین هراس مردم از آبگرفتگی منازل مسکونی شان سبب شده بود که مردم منطقه نیز در امدادرسانی کمک کنند، که با مدیریت شرکت مهندسی و توسعه نفت و دستگاههای خدماتی و امدادرسانی توانستیم ورودی شهر را بسته و از ورود سیل به خیابان های سطح شهر و منازل مسکونی جلوگیری نماییم.

همچنین وی به انتقال ۶۰۰ سرویس لاشه سنگ به محل حادثه که در منطقه شط علی و میدان نفتی یاران شمالی دپو شده بود اشاره کرد و همچنین تأکید کرد که این امر خطیر جز با هماهنگی  آقای رضازاده رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت متن قابل انجام نبود.

طواف با اشاره به وجود تعداد ۱۲ دستگاه بیل مکانیکی، ۶ دستگاه لودر، ۲ دستگاه بولدوزر و ۱۲۰ دستگاه کمپرسی گفت: در این منطقه ما قریب به ۲۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین را از طرح‌های شرکت متن در غرب کارون به کار گرفتیم و  همچنین در این مدت بیش از ۱۵۰۰ پرس غذای گرم در هر وعده غذایی بین مردم توزیع نمودیم. شرکت متن به عنوان نماینده وزارت نفت توانست در کنار شرکت گاز استان خوزستان و شرکت ملی حفاری در یک مدیریت واحد این بحران را ساماندهی نماید.

وی هدف اصلی از این عملیات را مدیریت بحران، کمک به مردم منطقه، حفظ منابع آبی و تأسیسات نفتی دانست.

طواف گفت: سعی ما در هفته های آینده مدیریت حجم زیاد آب، مهار سیلابها و عبور دادن آن به مناطق باز می باشد که البته با هماهنگی استاندار محترم خوزستان، سازمان آب و برق خوزستان، مدیریت بحران و مرزبانی خواهد بود.

در پایان عبدالله طواف از همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،  شرکت گاز استان خوزستان،، نیروی انتظامی و یگان ویژه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موسسه ولیعصر (عج) قرارگاه خاتم الانبیا، سازمان مدیریت بحران، شرکت های حفاری ایران، شرکت توسعه پرشیا، شرکت مارون بنا، شرکت جنرال مکانیک، شرکت اویکو، شرکت لرک جهان و شرکت نصر میثاق خوزستان تشکر نمودند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۱۹:۱۱۹۹۲ بازدید