سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

حضور فعال شرکت مهندسی و توسعه نفت در کمک به آسیب‌دیدگان سیل در استان خوزستان

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، کوروش رضازاده، رئیس امور HSE و جانشین مدیریت بحران شرکت مهندسی و توسعه نفت،  ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این شرکت در کمک به آسیب‌دیدگان این استان و شهر رُفَیِّعْ  گفت: در پی وقوع سیل در این شهرستان و تشکیل ستاد بحران که با حضور استاندار خوزستان در ۷ بهمن ماه سال جاری برگزار شد،  از همان ساعات اولیه وظایف هر سازمان به تفکیک مشخص و شرکت متن اقدامات فوری جهت امداد و کمک رسانی به هموطنانمان را آغاز کرد. همچنین با شکسته شدن سیل بند در شهر رُفَیِّعْ  و جاری شدن سیل در این شهر، کمیته بحران استان خوزستان مسئولیت مهار سیل و بازسازی سیل بند را به شرکت مهندسی و توسعه نفت واگذار کرد.

رضازاده اعلام کرد: از آنجایی که شدت حادثه باعث شکسته شدن دیوار سیل بند در این شهرستان شد، بلافاصله ۴ دستگاه بیل مکانیکی، سه دستگاه لودر، دو دستگاه تریلی، ۲۰ دستگاه کمپرسی، ۱۲ دستگاه وانت و‌۱ دستگاه بولدوزر و هزار پرس غذای گرم در روز، از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت به این مناطق ارسال شد.

وی در ادامه گفت: این مهم با تلاش شبانه روزی و همکاری مردم و طرحهای توسعه ای غرب کارون مانند یاران شمالی، آزادگان جنوبی و آزادگان شمالی مهار گردید و عملیات استحکام بخشی به سیل بند با استفاده از نیوجرسی های بتنی و لاشه چینی سنگی همچنان ادامه دارد.

رضازاده همچنین افزود:  با توجه به هشدارهای ستاد بحران استان و اینکه طرح‌های غرب کارون در تالاب هورالعظیم واقع شده و مسلما سیل و طوفان بر تاسیسات تاثیر خواهد داشت لذا، سناریو و برنامه‌ریزی‌های جامعی به منظور پیشگیری از آسیب‌های احتمالی صورت گرفته بود.

رئیس امور HSE با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران و امور HSE شرکت متن جهت جلوگیری از هر گونه آلودگی نفتی در تالاب به رویه‌های از پیش تعیین شده اقدام به پاکسازی فوری تمام تاسیسات و گودال‌های سوخت کرد، افزود: خوشبختانه این بخش تاکنون با هیچگونه آلودگی مواجه نبوده‌ است.

وی اظهارکرد: شناسایی نقاط آسیب‌پذیر، ایجاد کانال‌های فرعی و لوله‌گذاری مانع از هر گونه آسیب احتمالی به تاسیسات شد و البته بر اثر طوفان شدید و مواج شدن تالاب جاده‌های دسترسی و گودال‌های سوخت با خسارتی مواجه شد که اقدامات لازم برای رفع مشکلات در حال انجام است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۱۵:۳۸۷۷۶ بازدید