سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN
مديرعامل شركت ملی نفت ايران:

راهکارهای مقابله با تحریم های نفتی عملیاتی می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در زمینه مقابله با تحریم سیاستگذاری هایی از سوی نفت، دولت و نظام انجام شده است، گفت: مقابله با تحریم ها و عملیاتی کردن این راهکارها از اولویت های اساسی نفت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود کرباسیان ضمن قدردانی از حسن اعتمادی که سبب انتخاب وی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این مقطع حساس زمانی، شده است، گفت: امیدوارم با همکاری کارکنان مجموعه نفت و هدایت وزیر، بتوانم با عملکرد مطلوب جوابگوی این حسن اعتماد باشم. من به سمت همکاران در مجموعه نفت دست یاری دراز می کنم تا بتوانیم با همراهی هم این برهه را به خوبی و موفقیت پشت سر بگذاریم.

کرباسیان در مورد تفاوت موجود بین مسئولیت هایی که تاکنون داشته و مسئولیت جدیدش در راس شرکت ملی نفت ایران، گفت: شرکت ملی نفت ایران بیشتر جنبه عملیاتی دارد و نتیجه عملکرد آن روزانه و لحظه ای قابل سنجش است. نفت صحنه عملیاتی مستمر و پیوسته ای است که لحظه لحظه آن ارزشمند است؛ در حالی که در سایر حوزه هایی که قبلا فعال بوده ام بحث زمان اینقدر مهم نبوده؛ به این معنا که نتیجه عملکرد به گذشت زمان وابسته بوده است. فعالیت ها بیشتر جنبه ستادی داشته و کارها در قالب سیاستگذاری های از پیش تعیین شده انجام می شده است.

وی ضمن قدردانی از زحمات، خدمات و تلاش های مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران در مورد اولویت های کاری این شرکت گفت: برنامه هایی از سوی وزیر نفت به دولت و مجلس اعلام شده که بنده به نوبه خود موظف به اجرای آنها هستم.

کرباسیان توجه جدی به موضوع تحریم و بررسی و اجرای راهکارهای مقابله با آن را از اولویت های مهم کاری اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در این زمینه سیاستگذاری های در نفت، دولت و نظام انجام شده که با اجرای آنها می توان از عواقب تحریم جلوگیری کرد.

به گفته وی، تحریم های ظالمانه یک سویه زیبنده نظام جهانی نیست با این حال هم اکنون کشور با این مسئله درگیر است و چاره ای جز مقابله با آن وجود ندارد. بنده به عنوان وزیر سابق اقتصاد و دارایی دور از این مسئله نیستم. امیدوارم که بتوانیم با کمک همکاران نفتی، راهکارهای ترسیم شده برای مقابله با تحریم ها را عملی کنیم.

کرباسیان شتاب بخشی به توسعه میدان های مشترک غرب کارون را یک اولویت اساسی خواند و گفت: به طور قطع با کمک همکاران و اولویت بندی طرح های توسعه ای، روند پیشرفت پروژه های این حوزه را دنبال خواهیم کرد.

کرباسیان اظهار کرد: توسعه میدان گازی پارس جنوبی، جمع آوری گازهای همراه نفت، بازسازی و نوسازی تاسیسات و پایانه های صادراتی، پیگیری پروژه های مربوط به احداث خطوط انتقال نفت و ساخت انبارهای ذخیره سازی نفت نیز از دیگر مواردی است که در اولویت اجرا هستند. البته در تمام این موارد کارهایی انجام شده که ما آن را به صورت جدی دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط با دانشگاه ها و گسترش بخش پژوهش و توسعه، توجه به مسئولیت های اجتماعی، استفاده از توان پیمانکاران داخلی و حمایت از سازندگان به ویژه در این شرایط حساس را از دیگر اولویت های کاری اعلام کرد.

کرباسیان اظهار کرد: بنده به عنوان شخصی با سابقه طولانی در بخش صنعت، حمایت خودم را از سازندگان و تولید کنندگان داخلی اعلام می کنم به ویژه در شرایط تحریم که باید بیش از پیش به توان سازندگان داخلی اعتماد و از آنها حمایت کرد.

وی برگزاری نمایشگاه تخصصی ساخت داخل و تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان را اقدامی در جهت حمایت از سازندگان داخلی و بستری برای معرفی پیمانکاران به کارفرمایان اعلام کرد و گفت: سازندگان داخلی باید در این نمایشگاه حضور جدی داشته باشند تا بتوانیم با حمایت از آنها به اهداف مان در جهت حمایت از توان داخل در بخش های مختلف تولید، توسعه ، نگهداشت و … جامعه عمل بپوشانیم.

کرباسیان توجه ویژه به کارکنان شرکت ملی نفت ایران به عنوان سرمایه های سازمانی را از اولویت های کاری خود اعلام کرد و گفت: خدا قوت و خسته نباشید به همه کارکنانی که در خط مقدم عملیات تولید ایستاده اند و در اقصی نقاط کشور از خلیج فارس گرفته تا عسلویه، مناطق نفتخیز، غرب کارون، فلات قاره تا دریای خزر و … مشغول فعالیت هستند. امیدوارم بتوانیم در کنار هم با آرامش خاطر اهداف صنعت نفت را دنبال کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اجرای طرح عرضه نفت در بورس، گفت: این اقدام ارزنده ای است که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

کرباسیان گفت: انتشار اوراق مشارکت با هدف افزایش نقدینگی از جمله برنامه هایی است که در بودجه پیش بینی شده است که من به نوبه خود و با کمک همکارانم در بورس آن را دنبال خواهیم کرد تا به نتیجه مطلوب برسد.

گفتنی است، کرباسیان سابقه طولانی در مجموعه نفت دارد که از میان آنها می توان به معاون بازرگانی وزارت نفت، عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، رئیس هیئت مدیره شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالا، رئیس هیئت مدیره کالا لندن، کانادا، شارجه، چین و عضو هیئت مدیره شرکت پتروپارس اشاره کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۴:۵۰۱,۰۱۹ بازدید