سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN
قدردانی استاندار هرمزگان از وزارت نفت؛

توسعه مکران، بخشی از ظرفیت‌های بالقوه هرمزگان را شکوفا می‌کند

استاندار هرمزگان از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به دلیل اهتمام به توسعه منطقه مکران قدردانی کرد و گفت: توسعه این منطقه در شکوفا شدن بخشی از ظرفیت‌های بالقوه فراوان استان هرمزگان موثر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، فریدون همتی عصر یکشنبه (هشتم مهرماه) در آیین امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تأسیسات جانبی آن در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه، اظهار کرد: هرمزگان در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله انرژی، ظرفیت‌های فراوانی دارد و ۴۰ درصد فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور در این استان (پالایشگاه نفت بندرعباس و پالایشگاه میعنات گازی ستاره خلیج فارس) تولید می‌شود.

وی اجرای طرح انتقال نفت گوره – جاسک را از حیث افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی نفت، نقش اثرگذار پدافندی و دیگر عوامل، حائز اهمیت و راهبردی خواند و گفت: با بهره‌مندی از توان بخش خصوصی و فعالان داخلی می‌توانیم از سد تحریم‌ها عبور کنیم.

قرارداد مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تأسیسات جانبی آن با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه، در قالب روش ساخت، بهره‌‌برداری و واگذاری (BOT) عصر یکشنبه ( هشتم مهرماه) با حضور علی کاردر، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و چند نفر از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی میان شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و شرکت‌‌های پتروامیدآسیا و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید امضا شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۴۷۴۵ بازدید