سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ EN
مدیرعامل شرکت متن خبر داد؛

برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه مکران

مدیرعامل شرکت متن از برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه منطقه مکران و اجرای طرح انتقال نفت گوره – جاسک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی عصر یکشنبه (هشتم مهرماه) در آیین امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تأسیسات جانبی آن در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه گفت: طرح ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت در بندرجاسک بخشی از پروژه انتقال نفت گوره – جاسک است؛ پروژه‌ای که با تاکید مقام معظم رهبری و دولت با جدیت پیگیری می‌شود و به توسعه کشور در بخش جنوب شرقی می‌انجامد.
وی افزود: افزون بر توسعه این بخش، تنوع‌بخشی به نقاط صادرات نفت و تامین خوراک واحدهای پایین‌دستی نیز در این طرح هدف‌گذاری شده است.
دکتر دهقانی، سرمایه کل طرح انتقال نفت گوره – جاسک و تأسیسات جانبی آن را ۲ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: این طرح مشتمل بر احداث حدود هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، پنج ایستگاه پمپاژ درون راهی، تجهیزات اندازه‌گیری و مکانیکال، احداث مخازن ذخیره‌سازی و ساخت اسکله صادراتی است.
وی با توجه به اهداف اجرای این طرح راهبردی ابراز امیدواری کرد این طرح در زمانبندی تعیین شده به سرانجام برسد و به‌ بهره‌گیری حداکثری از توان و ظرفیت‌های داخلی در کشور کمک کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۵۹۵۰ بازدید