سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

پانزدهمین جلسه‌ی JMC طرح آذر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، پانزدهمین جلسه‌ی JMC (کمیته مشترک مدیریت) طرح توسعه میدان نفتی آذر، ۱۱و ۱۲ شهریور ماه سال جاری با حضور مجری طرح، مدیران و کارشناسان فنی شرکت مهندسی و توسعه نفت و همچنین پیمانکار مربوطه برگزار شد.

در حاشیه برگزاری پانزدهمین جلسه‌ی JMC طرح توسعه میدان نفتی آذر، کیوان یاراحمدی مجری طرح از راه‌اندازی تأسیسات فرآورش دائم نفتی این طرح توسعه‌ای تا اواخر شهریور ماه سال ۹۸ خبر داد و گفت: فعالیتهای مرتبط با تأسیسات گازی این طرح نیز، در سال آینده به ثمر خواهد نشست و پیشرفت فیزیکی طرح در موقعیت مطلوبی قرار دارد و بر طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده در حال اجرا می‌باشد.

وی افزود: همچنین با استقرار کمپرسورهای مربوط به واحد فراورش دائم، آمادگی ارسال گازهای همراه تولیدی نفت از این میدان به مقصد NGL در دست ساخت شهر دهلران، امکان پذیر خواهد شد.

بنابراین گزارش، در پانزدهمین جلسه JMC طرح آذر در مورد برخی موارد بالادستی در حوزه‌های حفاری این میدان، که مستلزم اخذ تأییدیه JMC می‌باشد مطرح شد و به تصویب رسید. همچنین انجام برخی فعالیتهای دیگر این حوزه، با هدف شناخت بهتر رفتار مخزن و انجام مطالعات بالادستی و تأمین برخی تجهیزات تکمیلی در قالب اضافه کاری، در سقف هزینه‌های سرمایه‌ای از پیش تعیین شده نیز به تصویب رسید.

لازم به ذکر است، میدان نفتی آذر در بلوک اناران، در دماغه کوه‌های زاگرس و در امتداد مرز ایران و عراق واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ساعت: ۱۴:۰۹۱,۵۱۰ بازدید