سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN
عزم جدي شركت متن؛

بمنظور تکمیل پروژه‌ی احداث مخازن استراتژیک گوره تا پایان سال جاری

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن در جریان بازدید از طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

دهقانی در جریان بازدید صورت گرفته از طرح احداث مخازن استراتژیک ذخیره سازی نفت خام گفت: با توجه به دارا بودن  قدمت طولانی این پروژه‌ی توسعه‌ای زمان تعیین شده برای اتمام آن ۲ تا ۳ سال در نظر گرفته شده بود، اما علیرغم پیشرفت قابل توجه در امر توسعه هیچگاه به بهره‌برداری نرسید و فعالیتهای باقی‌مانده در طول این مدت با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است.

دکتر تورج دهقانی در ادامه افزود: استراتژیک بودن این پروژه برای کشور خود دلیل اصلی در اولویت قرار گرفتن در امر توسعه می‌باشد و امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر نسبت به گذشته موانع سر راه پیشرفت این پروژه را مرتفع نماییم و بتوانیم با سرعت و نظم هر چه بیشتر این طرح را در مدار اجرا قرار دهیم.

وی مشکلات فنی و اجرایی و همچنین مسائل مربوط به امور حقوقی و قراردادی سنوات گذشته را از موانع توسعه این طرح برشمرد و گفت: این مشکلات باید هر چه سریعتر حل و فصل شود و روند اجرا تسریع گردد.

دهقانی با توجه به موقعیت خاص و منحصر به فرد بودن این پروژه گفت: این پروژه از نوع بتنی بسیار خاص می‌باشد و مجموعاً ظرفیت حدود ۴ میلیون بشکه نفت خام را دارد که این مقدار از دو مخزن ۱ میلیون بشکه ای و ۴ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای می‌باشد و خوشبختانه اغلب فعالیت‌ها در این مسیر انجام شده است.

دهقانی به سرانجام رسیدن این پروژه‌ را یک موقعیت استراتژیک در کشور برشمرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی امیدواریم با برقراری نظم، تلاش هرچه بیشتر و پیاده ‌سازی یک سیستم راهبری جدید، برخی از تنگناهای اقتصادی در کشور را مرتفع کنیم و تا پایان سال جاری شاهد بهره‌برداری از این طرح عظیم باشیم.

دکتر تورج دهقانی همچنین در خصوص پروژه‌ی میترینگ بهرگان گفت: در حال حاضر برای انتقال نفت خام از مناطق نفتی غرب کارون به پایانه بهرگان خط انتقالی وجود دارد که در گذشته در قالب پروژه‌ی تلمبه خانه غرب کارون و تأسیسات جانبی مشغول انجام فعالیت بوده است و هم اکنون برای انتقال نفت از این مناطق هیچگونه مشکلی وجود ندارد و همه‌ی تجهیزات تکمیل می‌باشد.

دهقانی بیان داشت: شرکت متن در تلاش است با توجه به افزایش ظرفیتی که در طرح احداث تلمبه خانه غرب کارون و سیستم‌های انتقال نفت در آینده‌ای نزدیک ایجاد خواهد شد، در پایانه‌ی بهرگان نیز فعالیت‌‌های توسعه‌ای را انجام دهد، که خوشبختانه با همکاری شرکت نفت فلات قاره در حال انجام می باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۱۴:۳۸۲,۵۳۵ بازدید