سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ EN
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

جذب سرمایه برای توسعه میدان‌های مشترک اولویت‌ صنعت نفت است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق سرمایه به طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک، اولویت صنعت نفت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، حسین امیری خامکانی در این زمینه گفت: در دوران تحریم‌ها، دولت یازدهم با توجه به محدودیت منابع و جذب سرمایه خارجی، اولویت‌بندی‌هایی را در میدان‌های مشترک پارس جنوبی و غرب کارون انجام داد که خوشبختانه نتیجه‌بخش بود.

وی با اشاره به این‌که برداشت نفت از میدان‌های مشترک از اولویت‌های وزارت نفت است، افزود: در شرایط کنونی حتی می‌توان با کشورهای همسایه برای جذب سرمایه‌ به صورت مشترک با هدف توسعه میدان‌های مشترک مذاکره کرد.

امیری خامکانی با اشاره به این‌که منابع کشور در بحث اکتشاف و استخراج نفت باید ابتدا در میدان‌های مشترک هزینه شود، تصریح کرد: دولت با توجه به محدودیت‎ در منابع، باید ابتدا در میدان‌های نفتی مشترک جذب سرمایه کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تزریق سرمایه به طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک اولویت صنعت نفت است، عنوان کرد: برای دستیابی به اهداف بالادست صنعت نفت در برنامه ششم توسعه، به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز داریم و رشد ۹ درصدی صنعت نفت در پایان برنامه نیز باید با احتساب جذب این مقدار سرمایه هدف‌گذاری شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ دی ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۴۸۷۹ بازدید