سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN
مجری طرح توسعه ميدان نفتی آذر:

تولید تجمعی نفت از میدان آذر به بیش از ۷/۵ میلیون بشکه رسید

در حاشیه برگزاری چهاردهمین جلسه کمیته مدیریت مشترک (JMC) طرح آذر، کیوان یاراحمدی مجری طرح، از تولید تجمعی نفت در میدان آذر به بیش از ۷/۵ میلیون بشکه تا کنون خبر داد و گفت: به صورت تجمعی از ابتدای بهره‌برداری زودهنگام این میدان تاکنون بیش از ۷/۵ میلیون بشکه نفت تولید گردیده است و بر اساس برنامه زمانبندی به روز شده که در جلسه اخیر JMC توسط پیمانکار بیع متقابل پیشنهاد گردید، تا قبل از پایان سال آتی یک ردیف فرآورشی نفتی از تأسیسات دائمی میدان آذر به بهره برداری خواهد رسید و ردیف فرآورشی دوم نیز در بهار ۹۸ در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، چهاردهمین جلسه کمیته مدیریت مشترک طرح توسعه میدان نفتی آذرJMC در تاریخ ۱۱ و۱۲ دی ماه با حضور مجری طرح، مدیران ارشد شرکت متن و همچنین مدیران و کارشناسان شرکت پیمانکار در جزیره کیش برگزار شد.

موارد مورد بررسی در چهاردهمین جلسه کمیته مدیریت مشترک که در مورد آنها اتخاذ تصمیم گردید، به شرح ذیل می‌باشد:

  • برنامه و بودجه پیشنهادی سال ۲۰۱۸ میلادی طرح آذر به تصویب رسید.
  • در رابطه با نحوه راهبری عملیاتی میدان در طول دوره تولید زود هنگام که مسئولیت آن را پیمانکار بیع متقابل بر عهده دارد، توافق حاصل گردید و مقرر شد این فعالیت ذیل دسته بندی صورت گرفته و با فرمولهای مشخص شده به انجام برسد.
  • در رابطه با برخی اضافه کاری‌های طرح که عمدتاً در ارتباط با فعالیت تولید زودهنگام از این میدان مشترک می‌باشند، توافق حاصل گردید.
  • برخی مسائل مربوط به عملیات حفاری و فعالیتهای تحت الارضی که مستلزم طرح و تصویب در JMC بودند، متعاقباً بررسی، و در این کمیته مورد توافق قرار گرفت و در خصوص آنها تصمیمات لازم اتخاذ شد که قطعاً اثرات این تصمیمات مهم در پیشبرد فعالیتهای تحت الارضی این میدان مشترک مؤثر خواهد بود.

لازم به ذکر است، طرح توسعه میدان نفتی آذر در دماغه کوه های زاگرس در امتداد مرز ایران و عراق- قسمت جنوب غربی استان ایلام- بین دو شهر مهران و دهلران و جنوب شرقی شهر مهران واقع گردیده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ دی ۱۳۹۶ساعت: ۱۷:۱۴۸۲۳ بازدید