سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

هیأت عراقی از تالاب هورالعظیم بازدید کردند

در راستای همکاری دوجانبه بین ایران و عراق در زمینه ریزگردها، حفاظت و توسعه پایدار تالاب‌ها و محیط زیست، هیأتی متشکل از نمایندگان سازمان ملل (UNEP) و سازمان محیط زیست عراق که اعضای کنوانسیون بین المللی رامسر بودند به همراهی گروهی از مسئولان و کارشناسان استان خوزستان در تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ به میزبانی شرکت مهندسی و توسعه نفت از تالاب هورالعظیم بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، کورش رضازاده رئیس واحد HSE و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، در خصوص سفر هیأت عراقی و دبیر کنوانسیون بین المللی تالاب های رامسر گفت: به دنبال توافق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وزارت خارجه عراق هر دو کشور جهت احیاء و بهبود وضعیت تالاب هورالعظیم برنامه مشترکی را آغاز کردند. از آنجائیکه نقش تالاب در اکوسیستم از لحاظ اکولوژیکی و کاهش تشدید شوندگی ریز گردها برای کشور ما بسیار مهم است و احیاء تالاب ها از سوی دو کشور در دستور کار قرار گرفته است امیدواریم که همه ارگانها اعم از محیط زیست، وزارت نیرو و دانشگاههای دوکشور با همکاری و مشارکت های دوجانبه بتوانند با طرحهای کوچک و بزرگ در خدمت حفاظت از طبیعت و انسان باشند.

وی بیان داشت: امید است این تعامل و همکاری تداوم داشته باشد و این نشست ها بین دوکشور جهت اهتمام و تلاش برای حفظ محیط زیست منجر به کاهش آلودگی هوا در سطح استان خوزستان گردد.

رضازاده در ادامه افزود: به هیأت عراقی پیشنهاد و اعلام نمودیم که شرکت مهندسی و توسعه نفت آمادگی دارد تا تجربیات خود را در راستای مدیریت صحیح پسماند و پساب صنعتی از جمله احداث لندفیل های مهندسی (Landfill)  بمنظور مدیریت پسماند کنده‌های حفاری،‌ تصفیه آبهای صنعتی و بهداشتی و دیگر موارد، همچنین در حوزه مدیریت واکنش در شرایط اضطراری (ERP) در زمان مواجهه با هرگونه آلودگی نفتی در اختیار کشور عراق قرار دهد.

این نشست ها و دیدارها جهت مشارکت و توسعه در کشور برای رسیدن به تفاهم و درک مشترک لازم و ضروری می‌باشد و برای رسیدن به این هدف همکاری تمام سازمانها و ارگانها اعم از محیط زیست،‌ وزارت نیرو، دانشگاهها، وزارت نفت و انجمن های مردمی مورد نیاز است.

رئیس HSE شرکت متن گفت: این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست و احیاء تالاب هورالعظیم این نعمت خدادادی، نهایت همکاری و تلاش خود را با اداره کل محیط زیست استان خوزستان بر اساس برنامه زمانبندی تفاهم شده فی ما بین به نحو احسن انجام داده است بطوریکه توانسته است رضایت این سازمان مسئول را جلب کند و در پایان از مدیرعامل محترم شرکت متن و مجریان محترم طرحهای غرب کارون که نهایت همکاری و مساعدت را با امور HSE در راستای حفاظت از محیط زیست، احیاء تالاب و رعایت کامل کلیه قوانین و مقررات و الزامات محیط زیست را داشته اند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ دی ۱۳۹۶ساعت: ۱۴:۴۱۹۹۶ بازدید