سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

وزارت نفت برای پیشبرد اهداف توسعه‎ای به حمایت نیاز دارد

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه‎های توسعه‏‎ای این شرکت در بخش بالادست صنعت نفت، گفت: وزارت نفت در حوزه تامین منابع مالی، جذب فناوری‎های نو و به‎کارگیری شرکت‎های بین‎المللی برای تحقق اهداف توسعه‎ای و ایفای مسئولیت‎های اجتماعی به حمایت‎ نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، غلامرضا منوچهری عصر دیروز (دوشنبه، ۲۰ آذرماه) در هفتمین نشست بررسی عملکرد پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور که با موضوع «توسعه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون» در این سازمان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: توسعه در غرب کارون طی ۱۰ سال آینده، نیازمند بیش از ۵۰ میلیارد دلار سرمایه‎گذاری است و چنین حجم وسیعی از کار، به حمایت بیشتر دستگاه‎های اجرایی استانی نیاز دارد تا وزارت نفت بتواند با همکاری شرکت‎های توانمند و جذب سرمایه و فناوری، اهداف توسعه‎ای را در این منطقه دنبال کرده و به طور موازی، نسبت به ایفای مسئولیت‎های اجتماعی و خدمات عمرانی نیز اقدام کند.

وی با بیان این‎که نباید از فرآیند سرمایه‎گذاری غافل شد، ادامه داد: اگرچه فرآیند توسعه در قراردادهای جدید نفتی ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است، اما با توجه به عمر مخزن که حداقل ۵۰ سال است، مسیر طولانی و حجم وسیعی از کار در غرب کارون دهه‎های آینده پیش رو قرار دارد.

منوچهری با اشاره به خودکفایی کشور در ساخت تاسیسات روسطحی و فرآیندی، تاکید کرد: فعالیت‎های توسعه‎ای در غرب کارون و همکاری با شرکت‎های صاحب فناوری، می‎تواند فرصت مناسبی برای بومی سازی افزایش ضریب بازیافت در میدان‌ها باشد.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت ایجاد تحول در صنعت حفاری کشور و حرکت بیشتر به سمت فعالیت‎های دانش بنیان هم تاکید کرد و گفت: به این منظور در فرآیند توسعه هر میدان، دانشگاه یا مرکزی تحقیقاتی نیز همکاری خواهد داشت.

وی از سازمان برنامه و بودجه کشور به دلیل حمایت مستمر از فعالیت‎های توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با تداوم این حمایت‎ها، فرآیند توسعه در صنعت نفت کشور تسریع شود.

بر اساس این گزارش، هفتمین نشست بررسی عملکرد پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور که با موضوع «توسعه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون»، عصر دیروز (دوشنبه، ۲۰ آذرماه) با حضور حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، احمد کفاشی، رئیس امور انرژی سازمان برنامه و بودجه، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه ریزی وزارت نفت، غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، کریم زبیدی، مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، نورالدین‎شهنازی‎زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جمعی  از مجریان پروژه‎های توسعه‎ای غرب کارون در این شرکت در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۹:۱۰۸۶۰ بازدید