سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN
معاون سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد:

ضرورت به‌کارگیری ظرفیت‎های داخلی و خارجی برای کمک به تجهیز منابع در وزارت نفت

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: باید با به‌کارگیری همه ظرفیت‎های داخلی و خارجی و استفاده از انواع روش‎ها در حوزه بازارهای پول و سرمایه و همینطور استفاده از ظرفیت‎های بودجه، وزارت نفت را در تجهیز منابع به منظور تحقق اهداف توسعه‎ای یاری کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، حمید پورمحمدی عصر دیروز (دوشنبه، ۲۰ آذرماه) در هفتمین نشست بررسی عملکرد پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور که با موضوع «توسعه میادین مشترک نفتی غرب کارون» در این سازمان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در این میان، سازمان برنامه و بودجه می‎تواند در تامین مالی، تضمین، تسهیل و تمهید مقررات حقوقی و مالی نقش موثری ایفا کند.

وی با قدردانی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به پاس روند مطلوب پیشرفت طرح‎های توسعه‎ای در غرب کارون، یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه در عین حال که وظایف نظارتی خود را دنبال می‎کند، خود را موظف می‎داند وزارت نفت را در هموارسازی مسیر توسعه در حد امکان یاری دهد.

پورمحمدی گفت: وزارت نفت برای ادامه روند توسعه طرح‎ها در غرب کارون به منابع مالی بسیاری نیاز دارد و افزایش ضریب بازیافت که در سیاست‎های اقتصاد مقاومتی نیز مورد تاکید است، کار بزرگی است که سرمایه‎های کلانی می‎طلبد.

وی با اشاره به تلاش‎های موثر وزارت نفت در بکارگیری ظرفیت‎های پیمانکاران و سازندگان داخلی و همچنین همکاری با دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی، خواستار ادامه این روند و بهره‎مندی بیشتر از توان شرکت‎های ایرانی و تلاش برای دانش‎بنیان‎تر کردن فعالیت‎ها از طریق تقویت ارتباط با دانشگاه‎ها شد.

معاون سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بالغ بر حدود ۴۹۰ میلیارد تومان بودجه‎ای که وزارت نفت برای ارائه خدمات عمرانی در منطقه غرب کارون در نظر گرفته است، ابراز امیدواری کرد که تعامل بین این وزارتخانه با دستگاه‎های اجرایی استان خوزستان به منظور اختصاص بهینه و موثرتر این اعتبار افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، هفتمین نشست بررسی عملکرد پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور که با موضوع «توسعه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون»، عصر دیروز (دوشنبه، ۲۰ آذرماه) با حضور حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، احمد کفاشی، رئیس امور انرژی سازمان برنامه و بودجه، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه ریزی وزارت نفت، غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، کریم زبیدی، مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، نورالدین‎شهنازی‎زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جمعی  از مجریان پروژه‎های توسعه‎ای غرب کارون در این شرکت در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۹:۱۶۸۳۴ بازدید