سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN
در قالب قراردادهاي جديد نفتي؛

تعیین تکلیف میدان مشترک نفتی چنگوله تا پایان سال جاری

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، در حال حاضر پروپزالهای حاصل از مطالعات سه شرکت DNO نروژ GAZ PROM NEFT روسیه و PTTEP  تایلند بر روی میدان نفتی چنگوله مورد بررسی فنی قرار گرفته است و توسط شورای مخازن، دو پیشنهاد برتر برای پیگیری مذاکرات قراردادی در قالب قراردادهای جدید IPC انتخاب گردیده که تا پایان سال جاری وضعیت ادامه فرآیند کار این میدان مشترک، تعیین تکلیف خواهد شد.

علی عباسی لرکی مجری طرح توسعه میدان نفتی چنگوله بیان داشت: لرزه نگاری ۲ بعدی و ۳ بعدی(برداشت، پردازش و تفسیر) مطالعات EBS و EIA ( ارزیابی اثرات زیست محیطی، طبیعی و اجتماعی)، پاکسازی و همچنین تأمین زیرساختهای میدان آماده شروع عملیات اصلی، به محض مشخص شدن شرکت سرمایه‌گذار بر اساس مذاکرات قراردادی است.

وی افزود: سازندهای اصلی حاوی هیدروکربور در میدان چنگوله، سروک بالایی و پایینی است اما وجود هیدروکربور با قابلیت تولید در سازند ایلام و سازندهای عمیق‌تر از جمله داریان و فهلیان نیز محتمل است.

لازم به ذکر است، میدان نفتی چنگوله در جنوب غربی استان ایلام، ۵ کیلومتری شمالی خط مرزی ایران-عراق، در دماغه کوههای زاگرس  واقع شده است و با میدان بدرای کشور عراق مشترک است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۳:۱۶۹۸۶ بازدید