سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

تحقق راه اندازی و تولید زود هنگام از میدان نفتی یاران جنوبی

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، سید نورالدین شهنازی زاده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت متن، از راه اندازی ۶ حلقه چاه و تولید زودهنگام از میدان مشترک نفتی یاران جنوبی و بهره برداری به ‌همراه چاه‌های میدان نفتی آزادگان جنوبی به میزان ۱۰ هزار بشکه در روز خبر داد.

سید نورالدین شهنازی زاده با بیان اینکه در بخش‌های مختلف توسعه میدان نفتی یاران جنوبی بیش از ۷۵ درصد از نیروهای بومی منطقه استفاده شده است،گفت: ۱۸ حلقه چاه در این میدان مشترک نفتی توسط شرکت‌ ملی حفاری ایران و با پیمانکاری شرکت‌های ایرانی حفاری شده است که از این تعداد ۱۵ حلقه چاه در لایه‌ی سروک و ۳ حلقه چاه در لایه‌ی گدوان قرار دارد.

مدیرعامل شرکت متن بیان داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده مقدمات انعقاد قرارداد برای توسعه میدان نفتی یاران شمالی و جنوبی به صورت یکپارچه میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پرشیا به زودی محقق خواهد شد و فعالیت‌های مقدماتی یکپارچه سازی این میادین در مرحله مذاکره و در قالب تفاهمنامه HOA صورت خواهد پذیرفت.

میدان نفتی یاران جنوبی یکی از طرح‌های مشترک با کشور عراق می باشد که در غرب رودخانه‌ی کارون و در فاصله‌ی ۱۳۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز واقع شده است و موقعیت مخزن این میدان مابین میدان نفتی آزادگان جنوبی و میدان مجنون عراق واقع شده است.

میزان نفت درجای این میدان ۶۴۵ میلیون بشکه می‌باشد که در ۲ لایه سروک و گدوان قرار دارد و توسعه این میدان مشترک از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران می باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۵۹۷۵ بازدید