سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN
نايب رئيس كميسيون برنامه و بودجه مجلس:

فعالیت‌های زیربنایی و روبنایی خوبی در طرح‌های در دست اجرای شرکت متن انجام گرفته است

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، در حاشیه بازدید جمعی از نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از طرح توسعه میدان گازی کیش، دکتر هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس و نماینده‌ی مردم خراسان شمالی با بیان اینکه فعالیت‌های زیربنایی و روبنایی خوبی در طرح‌های در دست اجرای شرکت مهندسی و توسعه نفت در میادین مشترک نفتی غرب کارون و همچنین در میدان گازی کیش انجام شده است بیان داشت: امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر، ظرفیت تولید نفت از میادین غرب کارون به سطح قابل توجهی در روز برسد. در این زمینه زیرساخت های انتقال نفت خام در دستور کار قرار گرفته است و اولویت دولت و مجلس شورای اسلامی افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز است.

وی افزود: هدف تولید نفت از میادین غرب کارون تا پایان سال جاری رسیدن به مرز ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز می‌باشد و طبق برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده تحقق تولید نفت تا یک میلیون و دویست هزار بشکه در روز، بر اساس برنامه‌ی بلند مدت وزارت نفت در حال اجراست.

قوامی در ادامه بیان داشت: بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری در میادین نفتی غرب کارون با اتکا بر توان پیمانکاران داخلی بوده است که این امر خود بیانگر ایجاد فضای رشد به منظور انتقال تکنولوژی و قوت بخشیدن و حمایت از ساخت داخل می باشد، امید است برای تأمین تجهیزات به منظور توسعه این میادین نفتی و گازی تا جایی که امکان تولید از داخل می‌باشد، از سازندگان ساخت داخل حمایت شود.

قوامی گفت: خوشبختانه زمینه‌ی انتقال تکنولوژی در ایران در زمینه‌ی توسعه میادین نفتی نیز فراهم شده است و با حمایت هرچه بیشتر دولت و مجلس شورای اسلامی باید به بهترین نحو از این نیز فرصت بهره‌مند شد.

نایب رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین افزود: هدف کلی از تولید نفت و گاز در ایران حفظ زنجیره‌ی ارزش می‌باشد که در آبادانی و توسعه کشور نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در پایان از زحمات سید نورالدین شهنازی زاده مدیرعامل، مدیران و کارکنان شرکت متن که در توسعه میادین نفت و گاز در دست اجرای این شرکت در تلاش هستند تشکر و قدردانی کرد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۳:۱۰۹۸۳ بازدید