سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

جمعى از نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوراى اسلامى از طرح توسعه میدان گازى کیش بازدید کردند

به گزارش روابط عمومى شرکت مهندسى و توسعه نفت، صبح امروز (١١ آبان ماه) دکتر هادی قوامى نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، على قربانى نماینده خراسان شمالى، على کاظمى بابا حیدرى نماینده چهار محال و بختیارى، منصور مرادى نماینده کردستان، على هزار جریبى نماینده گلستان، محسن بیگلرى نماینده سقز و بانه، محمد حسینى نماینده مرکزى، سید مهدى فرشادان نماینده سنندج، محمد فیضى زنگیر نماینده اردبیل با همراهى سید نورالدین شهنازى زاده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت متن و ابراهیم فلاح مجرى طرح و همچنین مدیران ارشد این شرکت، از طرح توسعه میدان گازى کیش بازدید کردند.
سید نورالدین شهنازى زاده با بیان اینکه طرح توسعه میدان  کیش دومین میدان گازى ایران مى باشد گفت: براى توسعه این میدان گازى به منظور صیانت از سرمایه گذارى هاى قبلى انجام شده مطابق با مصوبه هیئت مدیره محترم شرکت ملى نفت ایران مقرر شده است تا فاز نخست این میدان با هدف تولید ١ میلیارد فوت مکعب گاز و ١١٣٠٠ بشکه میعانات تثبیت شده در دستور کار قرار گیرد.
همچنین، نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوراى اسلامى در جریان روند قراردادهاى جدید نفتى، پیشرفت میادین مشترک در غرب کارون و میدان هاى آذر و چنگوله و چگونگى برداشت از این میادین نیز قرار گرفتند.
در جریان این بازدید ١ روزه ابراهیم فلاح مجرى طرح توسعه میدان گازى کیش آخرین وضعیت میدان گازى کیش، موقعیت جغرافیایى طرح و حفر چاه ها و حجم گازى این میدان را تشریح کرد.
گفتنى است، ابعاد این میدان در افق کنگان حدود ٣٢ در ٢۵ کیلومتر محاسبه شده است و ضخامت ستون گازى مخازن این میدان تا کنون بیش از ١٢٠٠ متر برآورده شده است. فشار مخزن در عمق ٣٨۵٠ مترى زیر سطح دریا، ٧٣٧٨ پام ( پوند بر اینچ مربع) تعیین شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۲۳:۴۱۸۹۶ بازدید