سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN
مدير عامل شركت متن:

ظرفیت تولید میدان مشترک نفتى آزادگان جنوبی به بیش از ۱۰۰ هزار بشکه نفت در روز می‌رسد

سید نورالدین شهنازی زاده مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت متن، در حضور معاون وزیر نفت به تشریح آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای غرب کارون پرداخت و گفت: میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی به عنوان بزرگترین میدان مشترک نفتی کشور با ظرفیت تولید روزانه بیش از ۸۰ هزار بشکه نفت در حال تولید است و پیش‌بینی می‌کنیم این مقدار تولید طی یک ماه آینده به بیش از ۱۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
به گزارش روابط عمومى شرکت مهندسى و توسعه نفت، مدیرعامل شرکت متن با اشاره به بیش از ۶۷ میلیارد بشکه ذخیره نفت درجای میادین مشترک منطقه غرب کارون، نقش ازدیاد برداشت را در طرح‌های توسعه ای این منطقه تعیین‌کننده خواند.

سید نورالدین شهنازی زاده (چهارشنبه، ١٠ آبان‌ماه) در نشست مشترک با معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، مدیران کل این معاونت و سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت که در محل کمپ آزادگان جنوبی برگزار شد، افزود: اولویت ازدیاد برداشت در مذاکرات با شرکت‌های داخلی و خارجی برای مطالعه میادین مشترک غرب کارون به خوبی دیده شده و از سوی شرکت ملی نفت مورد تاکید قرار گرفته است.

وی در عین حال که ابراز امیدواری کرد، با امضای قراردادهای توسعه میادین در قالب الگوی جدید قراردادی، روند توسعه آنها بهبود یابد و راهکارهای افزایش ضریب بازیافت در دستورکار قرار گیرد، یادآور شد: شرکت متن همه توان خود را برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای به‌کار گرفته و تا زمان امضای قراردادهای جدید نفتی برای هر یک از میادین، از هیچ تلاشی برای تکمیل و اجرای طرح‌ها فروگذاری نمی‌کند.

وی به میدان یاران نیز اشاره‌ای کرد و با بیان این‌که تولید تجمعی یاران شمالی تاکنون به بیش از ۹ میلیون بشکه رسیده است، افزود: فرآیند تولید زودهنگام میدان یاران جنوبی نیز نهایی شده است و تولید روزانه ۱۰ هزار بشکه نفت از ۶ حلقه چاه این میدان طی روزهای آینده کلید می‌خورد.

بر اساس این گزارش، حبیب اله بیطرف و هیئت همراه وی، امروز در سفر به استان خوزستان از طرح‌های توسعه ای منطقه غرب کارون بازدید کردند و در نشستی با حضور مدیران و مجریان طرح‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت، در جریان آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های این شرکت‌ها قرار گرفتند.

ابراهیم طالقانی، سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و امید شاکری، پرویز سنگین، علیرضا اصل عربی و حمیدرضا ابوطالب، مدیران کل معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در این سفر، بیطرف را همراهی کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۵۹۵۵ بازدید