سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN
مدیرکل محیط زیست استان خوزستان:

تالاب هورالعظیم با همکاری‌ مثبت وزارت نفت احیا شده است

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان گفت: تالاب هورالعظیم با همکاری‌های مثبت وزارت نفت نسبت به گذشته وضع بهتری دارد و هم اکنون بیش از ۷۰ درصد این تالاب آبگیری شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، احمدرضا لاهیجان زاده، مدیرکل محیط زیست استان خوزستان در این مورد گفت: استان خوزستان به دلیل تنوع تالاب، رتبه نخست تالاب‌های کشور را به خود اختصاص داده است و ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی این استان را تالاب تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اتفاق‌هایی که در تالاب هورالعظیم طی این سال‌ها رخ داده است، افزود: با توجه به فعالیت‌های وزارت نفت در دولت‌های نهم و دهم بخش زیادی از این تالاب نابود شده بود که در سال ۹۲ و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، رویکرد وزارت نفت تغییر کرد، مهندس زنگنه نگاه ویژه‌ای به محیط زیست داشت و همین موضوع باعث بهبود وضع تالاب شده است.

لاهیجان زاده تصریح کرد: هم اکنون تالاب هورالعظیم بالای ۴ میلیارد مترمکعب آب دارد و حتی در زمانی که آب آن با توجه به شرایط اقلیمی باید کم باشد تا ۷۰ درصد آبگیری در آن صورت می‌گیرد، این موضوع نشان دهنده بهبود وضع تالاب هورالعظیم است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۵:۱۹۷۳۶ بازدید