سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN
توسط كارشناسان مديريت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت انجام شد؛

بازدید و بازرسی از وضعیت بهداشت و درمان مناطق عملیاتی غرب کارون

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، گروه نظارت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بازدید ۲ روزه‌ای (مورخ ۲۳ و ۲۴ مهرماه)، با هدف بررسی وضعیت بهداشت محیط و بیماری‌های واگیر و سلامت آب در منطقه، وضعیت پوشش معاینات دوره‌ای کلیه شاغلین و چگونگی برنامه ریزی برای معاینات سال آینده، پایش سلامت شاغلین و شرایط محیط کار، بررسی وضعیت بهداشت عمومی و بهداشت فردی، آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها، شرایط و وضعیت ریسک‌ها و خطرات منطقه در خصوص ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، بررسی فواصل بیمارستا‌‌نهای نزدیک منطقه و نحوه پشتیبانی در هنگام وقوع حوادث، از مناطق عملیاتی غرب کارون بعمل آوردند.

دکتر طاهره جعفری رئیس واحد سلامت خانواده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و مشاور مدیرعامل در امور بانوان در جریان این بازدید بیان کرد: با توجه به اهمیت ویژه‌ای که میادین نفتی غرب کارون در تولید نفت ایران دارند، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت موظف است برای ارزیابی میزان نیاز واحدهای عملیاتی به منظور تأمین سلامت پرنسل اقماری، با هدف همراهی و بهبود کیفیت، در جریان آخرین وضعیت بهداشت و درمان کارکنان مناطق عملیاتی قرار گیرد.

وی افزود: خوشبختانه در منطقه عملیاتی غرب کارون همه‌‌ی پیمانکاران الزامات HSE به خصوص در حوزه‌ی سلامت را رعایت می‌کنند و ما برآنیم تا در این راه بهترین کیفیت به پرسنل اقماری حاضر در مناطق عملیاتی غرب کارون ارائه شود تا با سلامت کامل به انجام امور محوله خود بپردازند و در صورت نیاز به خدمات بهداشت و درمان، بتوانند به بهترین نحو از این امکانات بهره‌مند شوند.

وی بیان داشت: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت سعی دارد که به عنوان یک نیروی پشتیبان برای ارائه خدمات سطح ۱ بتواند مسئولیت خود را در این زمینه به انجام برساند و به عنوان ناظر و تأمین کننده‌ی سلامت در کنار صنعت حضور مؤثر داشته باشد.

وی با توجه به اینکه یکی از مهمترین وظایف برنامه‌ی ششم توسعه در حوزه‌ی صنعت نفت، تکمیل کردن خدمات بهداشت و درمان در مناطق عملیاتی غرب کارون می‌باشد، افزود: در این برنامه اشاره شده است وزارت نفت در مناطق تحت پوشش خود، ملزم به تکمیل  و گسترش خدمات بهداشت و درمان می‌باشد و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در این زمینه به منظور بهبود وضعیت کنونی در مناطق عملیاتی، از هیچ کمک و همراهی دریغ نخواهد کرد.

همچنین، امور HSE شرکت مهندسی و توسعه نفت با دقت لازم در راستای پیاده سازی نظام مدیریت و رعایت الزامات HSE تمام فعالیت پیمانکاران را مدیریت و تحت کنترل دارد.

لازم به ذکر است، در طی این بازدید دکتر پیمان فریدنیا، رئیس سلامت کار و HSE سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، عبدالرسول حمیدی، سرپرست مطالعات استراتژیک سازمان بهداشت و درمان و گروهی از کارشناسان این حوزه حضور داشتند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۵:۲۲۹۶۵ بازدید