سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

پیش‎نویس نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تدوین می‎شود

ضرورت پیاده‎سازی «نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت» در نشست اخیر شورای راهبری مسئولیت اجتماعی (CSR) این صنعت مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد پیش‎نویس این نظام‌نامه تا پایان مهرماه امسال تدوین شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، در این جلسه که هفته گذشته به ریاست سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت و با حضور فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده، نمایندگان شرکت‌های نفتی و برخی صاحب‌نظران حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت‎ها تشکیل شد، ضمن بررسی عملکرد ذاتی شرکت‌های نفتی در مناطق عملیاتی صنعت نفت و چالش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و محیط‎زیستی مرتبط با آن، بر ضرورت توجه به ارزیابی این آثار و چالش‌ها و در نظر گرفتن آن‌ها در تدوین نظام‌نامه یادشده تاکید شد.

اعضای این نشست، تدوین نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی را با هدف یکپارچه‌سازی و استاندارد کردن اقدام‎های مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و سازمان‌های نفتی ضروری دانستند.

در این نشست عنوان شد که برای حصول موفقیت در موضوع مسئولیت اجتماعی شرکت، برقراری پیوند مستقیم میان راهبرد‎های شرکت و حوزه مسئولیت اجتماعی اجتناب ناپذیر است و تا زمانی‎که این نوع مسئولیت در بطن راهبردهای شرکت مورد توجه قرار نگیرد، خروجی واحدهای سازمانی به نتایج مدنظر ختم نمی‌شود.

اعضا در این نشست، ضمن تاکید بر این موضوع که باید در هر طرح و پروژ‌ه‌ای که شرکت‎ها اجرا می‌کنند، به جنبه‎های مسئولیت اجتماعی آن توجه شود، ایجاد یک سیستم نظارت و پایش در زمینه مباحث CSR را نیز ضروری دانستند تا این سیستم بتواند ضمانت لازم برای فعالیت‎های منطبق با مفهوم واقعی مسئولیت اجتماعی را در صنعت نفت ایجاد کند.

در پایان این جلسه، مقرر شد حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت پس از دریافت نظرات اعضای شورای راهبری، نسبت به تهیه پیش‎نویس نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تا آخر مهرماه امسال اقدام کند و این نظام‌نامه در جلسه‌های بعدی شورا نهایی شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۹۱,۰۵۲ بازدید