سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

الگوی توسعه میادین نفت و گاز میدان محور می شود/ تشکیل کمیته تامین منابع مالی در وزارت نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از تغییر استراتژی این شرکت در توسعه میدان های نفت و گاز خبر داد و گفت: از این پس تمام پروژه های توسعه ای بر مبنای الگوی میدان محور طرح ریزی و اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی NIOC، علی کاردر با تاکید بر تغییر الگوی توسعه میادین نفت و گاز گفت: از نیمه دوم امسال، تخصیص اعتبار در مورد تمامی پروژه های توسعه ای بر مبنای همین الگو انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه محدودیت مالی زیادی در اجرای پروژه های توسعه ای نفت و گاز وجود دارد، گفت: از این پس تمامی پروژه های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران در صورتی وارد فاز اجرایی خواهند شد که محل منابع مالی آن از پیش تعریف شده باشد.

وی ادامه داد: محدودیت منابع مالی به حدی است که وزیر نفت کمیته ای با عنوان کمیته تامین منابع مالی متشکل از اقتصاددانان برجسته کشور و سازمان های ذیربط تشکیل داده است؛ در این کمیته مرتباً جلسات هفتگی برگزار می شود و راهکارهای رفع موانع مالی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

کاردر افزود: برای تداوم برنامه توسعه ای شرکت ملی نفت ایران لازم است تا حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه طی پنج سال آینده جذب شود که این امر سازوکارهای خاص خود را می طلبد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: شرکت های بالادستی صنعت نفت باید با به حداقل رساندن هزینه ها، امکان پیشبرد اهداف بلندمدت شرکت ملی نفت ایران را فراهم کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ساعت: ۱۶:۱۶۱,۱۴۵ بازدید