سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

گفتگو با سرکارخانم لشکری از بانوان موفق شرکت متن

 ( بهترینی باش که می توانی)

هنگامی که با تمام وجود دل به کار می دهد، پر مشغله ترین شغل هم برایش لذت بخش خواهد بود، در آن حال حتی گذر زمان را حس نمی کند . تمام توانایی ها و اندوخته های خود را با صبوری و متانتی خاص به کار می گیرد تا به بهترین نحو رابط میان راس هرم (مدیریت شرکت متن ) و تمامی زیر مجموعه هایش باشد . . . بر آن شدیم تا راهی محل کار خانم لشکری شده، بیشتر با ایشان آشنا شویم . . .

  •  لطفاً برای شروع، کمی از خود و تحصیلاتتان برایمان  بگویید ؟

هدی لشکری هستم،‌ متولد ۱۳۶۱ شهر تهران.  در نوجوانی آموزش زبان انگلیسی را با علاقه شروع کردم،‌ با اینکه دوران دبیرستان را در رشته ریاضی به پایان رساندم ولی همان علاقه اولیه، باعث شد رشته مترجمی زبان انگلیسی را ادامه دهم. در حین تحصیل به تدریس نیز می پرداختم، تا سال ۱۳۸۷ بیشتر وقتم به آموزش دادن زبان انگلیسی در مدارس و آموزشگاههای مختلف اختصاص یافت . همان سال در شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران مشغول به کار شده، پس از ۵ سال وارد شرکت ملی نفت شدم و در حال حاضر در شرکت مهندسی و توسعه نفت فعالیت می نمایم.

  • مطلع هستیم که توانایی ها و تخصص های  زیادی در زمینه های مختلف دارید، لطفا برای ما، مختصری در مورد آنها  توضیح دهید ؟

زبان های خارجه :

مدارک دوره های TTC   و  FCE   زبان انگلیسی را اخذ نموده ام. در سال ۲۰۰۷، حین تدریس زبان انگلیسی متوجه برگزاری یک دوره آموزشی توسط دانشگاه UME ، در دانشگاه بوستون آمریکا شدم که به صورت بورسیه برای مدرسان زبان انگلیسی کشورهای در حال توسعه با هدف ارتقا سطح کیفی آموزش برگزار می شد.

مقاله ارسالی من ، یکی از دو مقاله ای بود که به نمایندگی از کشورمان پذیرفته شد و مقرر گردید تا ما در این دوره شرکت نمائیم. پس از آن، با علاقه ای که در یادگیری زبانهای مختلف در خود می دیدم، آموزش زبان اسپانیایی را آغاز کرده، مدرک آن را از دانشگاه سروانتس اسپانیا اخذ نمودم.

موفقیت های ورزشی :

در دوران متوسطه و دانشجویی عضو تیم هند بال بودم و در مسابقات متعددی چه در دبیرستان و چه در دانشگاه، موفق به کسب مقام های قهرمانی شدم. در نهایت کارت مریبگری در رشته ورزشی هند بال را اخذ نمودم.

در رشته شنا نیز فعالیتهایی داشتم،‌ از جمله کسب مقام دوم و اول دوسال متوالی، در مسابقات کارکنان شرکت پالایش وپخش فراورده های نفتی ایران و همچنین؛ سال گذشته در مسابقات داخلی شرکت متن، مقام دوم را از آن خود کردم.

رشته تیر اندازی را از پرتاب دارت شروع کردم و پس از طی مراحل آموزشی تیراندازی تپانچه، موفق به اخذ مدرک داوری این رشته شدم.

از کودکی عاشق حس پرواز بودم و اعتقاد داشتم تمام هیجانات درونی ام را میتوانم از طریق پرواز تخلیه کنم، از این رو به خلبانی روی آوردم و در دوره های مقدماتی خلبانی شرکت نمودم و موفق به اخذ مدرک مقدماتی این دوره شدم.

گذراندن دوره های طب مکمل:

طب مکمل، در اصل، مکمل طب پزشکی است و دارای حدود ۲۰۰ زیر شاخه است که روان درمانی، هیپنوتیزم تراپی، رفلکسولوژی و . . . را شامل می شود. با توجه به علاقه خاصی که به مسائل روانشناسی و روانشناختی داشتم پا به این عرصه و آموزش زیر شاخه های آن گذاشتم. در طی ۷ سال آموزش،‌ احساس میکنم به بسیاری از موفقیت هایی که در نظر داشتم، دست پیدا کردم و تاثیرات مثبت آن در زندگیم بسیار مشهود است .

در طب مکمل بر روی سه بخش انسان تاکید شده است، خودآگاه ، نیمه خودآگاه و ناخودآگاه ، برای مثال : در ابتدای آموزش رانندگی، انسان بدون تفکر، قادر به کنترل و هماهنگی فرمان، دنده و . . . نیست. این مرحله خودآگاه است ولی پس از تکرار و تمرین، دیگر نیاز به فکر کردن در انجام موارد فوق نمی باشد و کم کم وارد نیمه خودآگاه شده، در نهایت به ناخودآگاه می رسد.

  •  در مسیر موفقیت، الگو یا انگیزه خاصی داشتید؟

ذهن انسان همانند یک عضو بیرونی عمل میکند، به عنوان مثال اگر دست آسیب ببیند و مدتی حرکت نداشته باشد، تحرک برایش دشوار میشود و با گذشت زمان است که به حالت طبیعی باز می گردد. به همین شکل؛‌ برای قوی تر و فعال شدن ذهن باید از آن استفاده ی بیشتری کرد … لذا، همیشه سعی میکنم از فرصت هایی که در اختیارم دارم، نهایت استفاده را ببرم. ترجیح می دهم، بیشتر جاری باشم نه راکد و هر مسیری که آغاز می نمایم، ادامه دهم تا به انتهایش برسم. انگیزه ی من، دست یابی به حداکثر توانایی هایم است .

  •  با توجه به اینکه یکی از پر مشغله ترین وظایف شرکت متن بر عهده شماست، آیا میتوانید زمان خاصی  را به خود اختصاص دهید؟

به نظر من با برنامه ریزی صحیح می توان از عهده ی پر مشغله ترین کارها برآمد و آنها را به درستی انجام داد. بعد از ساعت اداری (حدود ۲۰:۳۰) و خروج از شرکت، به باشگاه ورزشی می روم و سعی می نمایم روحیه و توان بدنی خود را در سطح بالایی نگه دارم. قطعاً اگر متاهل بودم، فرصت کمتری برای ورزش و کارهای جانبی دیگر داشتم، اما در کل سعی می کنم با برنامه ریزی دقیق تر و صحیح، کلیه فعالیت های مورد علاقه ام  را کم و بیش انجام دهم.

در جایگاهی که هستم با تمامی وجود تلاش می کنم و باز هم در فکر پیشرفت، ترقی و رسیدن به اهداف بالاتری هستم زیرا معتقدم که انسان بدون هدف، زندگی رابرای خود پایان داده است.

  •  بین مسئولیت دفتر مدیر عامل و دیگر مجموعه های شرکت، چه تفاوتی می بینید؟

فقط مسئولیت های بیشتر و دیگر هیچ . . .

  • بهترین تفریح شما چیست؟ اگر اوقاتی برای فراغت شما باقی بماند، چه کارهایی انجام می دهید؟

بهترین تفریح من ورزش است،گذراندن اوقات فراغتم با کسانی که در کنار آنها احساس خوبی دارم و بهترین لحظه های خود را با آنها رقم می زنم. اهل وب گردی  و دنیای مجازی نیستم،‌ چون معتقدم بسیار وقت گیر و کم بازده است.

  •  میتوانید یکی از خاطرات  خوب خود را بیان نمائید.

به نظر من؛ اغلب کسانی که از کشورهای دیگر به ایران سفر می کنند، بر این باورند که ایرانی ها کم سواد بوده، قادر به برقراری ارتباط کلامی با آنها نیستند. یکی از ارباب رجوع هایی که به دفتر مراجعه کرده بود اسپانیایی بود. هنگام ورود به تصور اینکه در ایران کمتر کسی انگلیسی صحبت میکند، بدون به زبان آوردن حتی کلمه ای انگلیسی، وارد دفتر شد. من که اطلاع داشتم ایشان اسپانیایی هستند به زبان اسپانیایی به ایشان خوش آمد گفتم و او از اینکه کسی در ایران به زبان او تسلط داشت سورپرایز شد. اصلاً تصور نمی کرد که بتوانم با او اینچنین اسپانیایی صحبت کنم، از من پرسید اسپانیایی را در کجا آموزش دیده ام ؟ تصورش این بود که در اسپانیا دوره دیده باشم. در نهایت، با غرور به او فهماندم؛ ایران.

خاطره آن روز، رضایتی در من ایجاد نمود که همواره یادش موجب آرامش درونی ام می شود.

  •  خوشبختی چیست ؟ آیا احساس خوشبختی می کنید؟

وقتی از خود و داشته هایت راضی و خشنود باشی، در آن لحظه است که کاملاً احساس خوشبختی می کنی.. و در نهایت بهترینی باش که می توانی…

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۱۱,۹۶۴ بازدید