سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN
نایب رئیس مجلس:

قرارداد با توتال ریسک سرمایه‌گذاری در ایران را کاهش می‌دهد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد با توتال سبب می‌شود ریسک سرمایه‌گذاری در ایران کمتر شود و این قرار داد یک امتیاز مثبت برای دولت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، علی مطهری در باره امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت فرانسوی توتال، شاخه بین المللی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) و پتروپارس ایران وهجمه‌هایی که در این زمینه برخی افراد به دولت وارد می کنند گفت: این قرارداد یک اقدام بسیار خوبی بود و در چنین شرایطی که آمریکا به دنبال تحریم‌های جدید است این همکاری سبب شد که اعتماد کشورهای خارجی به ایران بیشتر شود.
وی افزود: با این همکاری ریسک سرمایه گذاری در ایران برای کشورهای خارجی کمتر می‌شود و این قرار داد یک امتیاز مثبت برای دولت یازدهم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: البته برخی افراد به اصل الگوی جدید قراردادهای نفتی انتقاد دارند و اصل قرارداد را قبول ندارند و آن بحث دیگری است که باید در جای خودش مطرح شود اما اگر ما قراردادهای جدید نفتی را پذیرفته باشیم این اقدام خوب و مثبتی است که توسط دولت انجام شده است.

برخی مخالفان دولت روحانی پس از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، با امضای این قرارداد مخالفت کردند و آن را بر خلاف استقلال کشور معرفی کردند و خواستار بررسی دوباره و حتی لغو آن شدند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ تیر ۱۳۹۶ساعت: ۱۴:۴۰۱,۱۰۶ بازدید