سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

اجرای قراردادهای جدید نفتی انقلاب بزرگی در صنعت نفت ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این‌که برداشت از میدان‌های مشترک گام‌های رو به جلو برای رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی در کشور است، گفت: با اجرای قراردادهای جدید نفتی و سرمایه‌گذاری در این صنعت، افزون بر حفظ منافع معنوی و مادی کشور، فناوری و دانش فنی وارد کشور شده و انقلاب بزرگی در صنعت نفت ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، حسین امیری خامکانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به لزوم جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که صنایع بالادستی نفت نیاز حداکثری به سرمایه گذاری دارند و منابع داخلی نیز محدود است، جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: در شرایطی که کشورهای همسایه بیش از ایران از منابع مشترک نفت و گاز بهره‌برداری می‌کنند، ورود شرکت‌های بزرگ خارجی به ایران، بدون تردید آثار مثبت اقتصادی و اشتغال‌زایی را به همراه خواهد داشت.

امیری خامکانی تصریح کرد: با تداوم سرمایه گذاری خارجی و جذب آن، بدون شک در آینده در بازار انرژی حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت، ضمن این‌که بدون سرمایه گذاری در این صنعت برنامه‌هایمان پیش نخواهد رفت.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این‌که برداشت از میدان‌های مشترک گام‌های رو به جلو برای رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی در کشور است، عنوان کرد: با اجرای قراردادهای جدید نفتی و سرمایه‌گذاری در این صنعت، افزون بر حفظ منافع معنوی و مادی کشور، فناوری و دانش فنی وارد کشور شده و انقلاب بزرگی در صنعت نفت ایجاد می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ تیر ۱۳۹۶ساعت: ۱۶:۰۸۷۵۴ بازدید