سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

بازدید مدیرعامل شرکت متن از حوضچه‌های آبگیر میدان نفتی آزادگان جنوبی و طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام گوره و امیدیه

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، سید نورالدین شهنازی زاده مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت متن با همراهی هیئت مدیره این شرکت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۰ و ۱۱ خرداد ماه از بخش حوضچه‌های آبگیر میدان نفتی آزادگان جنوبی و طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام گوره و امیدیه بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید ۲ روزه شهنازی زاده در بخش حوضچه های آبگیری هورالعظیم میزان بالا آمدن آب و حجم آبی که در این حوضچه‌ها آبگیری شده است را مورد ارزیابی قرار داد، این حوضچه‌ها از بخش شمالی میدان نفتی آزادگان شروع و در بخش پایانی تا میدان نفتی یاران جنوبی امتداد می‌یابد.

وی بیان داشت: با توجه به مشخصات ژئولوژی و هیدرولوژی آب، مدیریت آبگیری حوضچه ها باید با توجه به الویت استراتژیک پروژه‌ها باشد تا کمترین آسیب بر روند اجرایی آن ها وارد شود.

در ادامه، مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در بازدید از طرح مخازن استراتژیک نفت خام گوره و امیدیه، آخرین وضعیت پیشرفت این طرح‌ها را مورد بررسی قرار داد و در جلسه ای با پیمانکارن این طرح‌ها گفت: دیدگاه کارفرما و پیمانکار باید حفظ سرمایه ملی باشد.

وی افزود: تأمین منابع مالی و شتاب بخشی بر فرآیند تکمیل طرح مخازن استراتژیک نفت خام گوره و امیدیه برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار گرفته است.

شهنازی زاده در بخش پایانی جلسه، از پیمانکاران طرح های احداث مخازن استراتژیک نفت خام گوره و امیدیه خواستار تکمیل و ارائه فوری برنامه اجرایی این پروژه ها به منظور تسریع در روند اجرایی آنها شد.

منطقه عملیاتی گوره واقع در استان بوشهر و شمال غربی شهرستان گناوه می‌باشد و منطقه‌ی امیدیه نیز در استان خوزستان قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۵۱۹۷۹ بازدید