سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN
یکی از مهمترین اولویت های صنعت نفت در دوران جدید؛

تعاملات بین المللی و انتقال تکنولوژی و سرمایه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، تاکید کرد: برای توسعه صنعت نفت مسیری جز تعامل با فضای بین المللی نداریم و مصمم‎تر از گذشته در مسیر توسعه تلاش می کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از خبرنگار NIOC، علی کاردر در پنجمین نشست مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران که عصر چهارشنبه (چهارم خردادماه) با موضوع «برنامه ریزی سالانه و مدیریت ریسک» در مرکز همایش های کوشک برگزار شد، با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین قراردادهای صنعت در پسابرجام امضا شد، افزود: امیدواریم با بومی سازی تولید لوله های CRA به ۱۰۰ درصد تولید این کالا در ایران برسیم.

وی با بیان اینکه یکی از مزایای مهم نشست‎های هم اندیشی این است که ذهن مدیران و کارشناسان را نسبت به مسائل و برنامه ریزی‎ها برای ایجاد یک سری اقدامات پایه ای حساس‎تر کنیم، تصریح کرد: باید بررسی های جامعی انجام شود تا گرفتاری های پایه ای مشخص و در جهت حل آنها چاره اندیشی شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه تعاملات بین المللی و انتقال تکنولوژی و سرمایه، یکی از مهمترین اولویت های صنعت نفت در دوران جدید است، افزود: از مدیران و روسا می خواهیم به تشکیل تیم های فکری که به مدیریت استراتژیک و برنامه ریزی پایه ای می پردازند در سطح سیستم خود بیاندیشند و توانمندی های فکری و برنامه ای را بیش از پیش ارتقا دهند.

کاردر بیان کرد: حرکت را متوقف نمی کنیم و برنامه های مصوب هیأت مدیره را با قدرت ادامه می دهیم اما باید بدانیم این کار اساسی ما نیست و توانمندی ما بیش از اینها است و باید به فکر اقدامات پایه ای و اساسی برای آینده باشیم.

غلامرضا منوچهری، معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران نیز با تاکید بر حرکت به سمت تکنولوژی های نوین در توسعه میدان های نفت و گاز، تاکید کرد: باید یک خیز جدید به سمت استفاده از فناوری های نو در بحث تولید از میادین برداریم.

محسن پاک نژاد، معاون تولید شرکت ملی نفت ایران نیز با مثبت خواندن توجه به توسعه میدان های مستقل در کنار میدان های مشترک گفت: الزام های تحقق برنامه های تولیدی و توسعه ای باید به روشنی بیان شود.

رضا خلیلی، معاون امور عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران نیز به اهمیت آموزش و توانمندسازی منابع انسانی سازمان اشاره کرد و افزود: باید در آینده در مورد جذب و آموزش نیروهای کیفی نیز برنامه هایی اجرا شود.

در پنجمین نشست هم اندیشی که به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، معاونان، مدیران ارشد و روسای ستادی، با هدف ایجاد فضای گفت و گوی صمیمی بین مدیران و ارائه نظرها و پیشنهادها شکل گرفته بود، مدیران و روسای حاضر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. چهارمین نشست هم اندیشی مدیران ارشد شرکت ملی نفت با موضوع بررسی چالش های حوزه منابع انسانی و HSE، بیست و نهم دی ماه ۱۳۹۵ برگزار شده بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۴:۰۵۹۲۷ بازدید