سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN
در حاشيه نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي؛

پنل توسعه فناورانه میدان آزادگان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وتوسعه نفت، اولین پنل توسعه فناورانه بالادست با حضور نمایندگان معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، شرکت مهندسی و توسعه نفت و دانشگاه تهران با هدف ضرورت دستیابی به فناوری‌های پیشرفته در میدان نفتی آزادگان جنوبی و نحوه تعامل با دانشگاهها، در سومین روز از نمایشگاه بین اللملی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی (۱۸ اردیبهشت ماه) در سالن خلیج فارس برگزار شد.

تورج دهقانی معاون مدیر عامل شرکت متن در امور توسعه و سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی در این پنل بیان داشت: با توجه به افزایش برداشت ۳۰ هزار بشکه ای نفت از میدان آزادگان جنوبی در آینده‌ای نزدیک، این شرکت آمادگی همه جانبه خود را به منظور همکاری با تیم پژوهشی دانشگاه تهران برای بررسی روش‌های ازدیاد برداشت اعلام می دارد.

ابراهیم طالقانی سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در این پنل گفت: قراردادهای پژوهشی شرکت ملی نفت ایران با دانشگاهها در حوزه بالا دست در قالب قراردادهای میدان محور دنبال می‌شود.

وی افزود: نتیجه محوری، اعتماد به دانشگاهها و واگذاری مسئولیت به آنان و تعریف کمیته‌های تخصصی و راهبردی با حضور نمایندگان دانشگاهها از خصوصیات اصلی قراردادهای میدان محور است و این قراردادها یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی و تکمیل کننده فرایند ملی شدن صنعت نفت است.

لازم به ذکر است: این پنل با حضور حمید آلادپوش مدیر کل پژوهش و فناوری وزارت نفت، ابراهیم طالقانی سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، باقر پورقاسم رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تورج دهقانی معاون مدیر عامل شرکت متن در امور توسعه و سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، حجت نوروزی رئیس پژوهش و فناوری شرکت مهندسی و توسعه نفت و همچنین رؤسا، مسئولین دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۱۵:۳۲۸۷۰ بازدید