سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

مناقصه میدان نفتی آزادگان به زودی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وتوسعه نفت، بیژن زنگنه (سه‌شنبه، ۲۴ اسفند) در طی بازدید یک روزه خود از مراسم آغاز مرحله‌ نخست تولید زودهنگام میدان نفتی آذر گفت: شرکت‌های حاضر در مناقصه میدان آزادگان مشخص شده اند و مناقصه این میدان بزرگ مشترک نفتی به زودی برگزارخواهد شد.

وی افزود: همچنین امکان توسعه فاز دوم میدان مشترک آذر نیز در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی وجود دارد وبرنامه ریزی ما بر این اساس است که تولید روزانه میدان آذر با اجرای فاز دوم طرح توسعه به ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

وزیر نفت ادامه داد: گازهای همراه نفت میدان آذر بخشی از خوراک مورد نیاز ان جی ال ٣١٠٠ و این واحد ان جی ال نیاز پتروشیمی دهلران را تامین می کند.

زنگنه با اشاره به نشست مشترک خود با استاندار ایلام گفت: انجام فعالیت های توسعه ای به ویژه توسعه میدان تنگ بیجار و پالایشگاه ایلام در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت، چراکه با توجه به فاصله بیش از ١٠٠٠ کیلومتری این منطقه تا عسلویه، تولید گاز در غرب کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ظرفیت استان ایلام در زمینه اجرای طرح های مختلف نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: آینده خوبی پیش روی این استان قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۰۸:۴۴۱,۵۰۷ بازدید